I Liga kobiet Łódź- Łomża

3

05.11.2017r. (niedziela) godz. 17:30

ChKS PŁ Łódź - GUKS Dwójka Łomża 30:20 (15:12)

Zawodniczki ChKS-u: Szczurek, Lis, Moskal 7, Gomółka 5, Sobińska 4, Walicka B. 4 (2/2), Walicka M. 4(2/3), Pesel 3, Nyga 1(0/1), Murczak 1, Mularczyk K. 1, Gitzel, Ostros, Kisiel,  piątczak, Szmigielska.
Kary: 10min (2x 2min Walicka M., po 2min Kisiel, Gitzel, Gomółka)
Karne: 4/6

Najwięcej dla Łomży: Gryczewska 4, Szymborksa Amanda 3, Szymborska Aleksandra 3, Matysek 3.
Kary: 6min
Karne:1/1

Łódź, ul. Kosynierów Gdyńskich 18

W niedzielnym meczu ostatniej kolejki I ligi kobiet zespół ChKS PŁ zmierzył się z zespołem GUKS Dwójka Łomża. Pierwsza połowa zaczęła się od równej gry bramka za bramkę, która trwała tylko do 24 minuty meczu. Od tego bowiem momentu to gospodynie przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku i schodziły na przerwę do szatni wygrywając pierwszą część meczu 15 :12.
Druga połowa to całkowita dominacja czerwono-czarnych, które z minuty na minutę grały coraz lepiej i powiększały swoją przewagę punktową. Dobrze funkcjonowała agresywna i szczelna obrona, która pozwoliła wyprowadzać kontry oraz zdobywać łatwe bramki przez nasze skrzydłowe. Po wypracowaniu większej przewagi trenerzy desygnowali do gry pozostałe zawodniczki, które radziły sobie na boisku równie dobrze jak ich bardziej doświadczone koleżanki.
Do końca tego spotkania gra toczyła się już pod dyktando dobrze grających czerwono-czarnych.
Kolejny raz naszym zawodniczkom bardzo pomogła bramka. Tylko tym razem kapitalnie w bramce spisywała się młodziutka Marcelina Lis, która popisała się wieloma skutecznymi interwencjami broniąc rzuty przeciwniczek w sytuacjach sam na sam. Na uwagę zasługuje fakt, że to pierwszy mecz, w którym naszym zawodniczkom nie przydarzył się przestój, co pozwoliło utrzymać koncentrację przez pełne 60 minut meczu. Cieszy też fakt, że aż 9 naszych zawodniczek wpisało się na listę strzelczyń.
Czerwono-czarne kolejny raz zasługują na pochwałę za ambitną postawę, walkę i zwycięstwo.
Duże podziękowania należą się licznie przybyłym na mecz kibicom, którzy gorąco dopingowali swoje zawodniczki i byli naszym ósmym zawodnikiem na boisku.
Najskuteczniejsze nasze zawodniczki to: Ż. Moskal - 7, M. Gomółka - 5, K. Sobińska - 4, M. Walicka - 4, B. Walicka - 4, Z. Pesel - 3.
Wszystkim zawodniczkom należą się gratulacje za wspaniałą walkę, piąte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach I ligi kobiet i pozycję lidera w rozgrywkach swojej grupy

Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz naszych seniorek, który odbędzie się w niedziele o godzinie 17:30. Nasze piłkarki zmierzą się z zespołem z Łomży, który zajmuje 7 lokatę w tabelii. Rywalki mają na swoim koncie tylko jedną wygraną z SPR Sambor Tczew, oraz trzy przegrane (z SMS ZPRP I Płock, MMKS Jutrzenka Płock oraz MKS PR Urbis Gniezno). Szczypiornistki ChKS-u szczególną uwagę będą musiały zwrócić na A. Szymborską, która wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji strzelczyń i ma na swoim koncie, aż 35 trafień. Będzie to kolejny sprawdzian dla zawodniczek z Chojen, ponieważ zespół przyjezdnych łatwo nie odda wygranej, tak jak i w poprzednich swoich meczach będą walczyć do końca. My jednak trzymamy kciuki za nasze szczypiornistki i liczymy na kolejne 3 punkty na ich koncie.

Zapraszamy wszystkich fanów szczypiorniaka do wspierania naszych dziewczyn!!