30 wrzesień 2014 19:12

Cenne 2 punkty dla ChKS-u // II Liga Mężczyzn

04.10.2014r.(sobota) godz. 18:00

ChKS Łódź -  SPR Pabiks MAG – MAR Pabianice 24:23 (10:9)

Po bardzo ciekawym i emocjonującym spotkaniu ChKS wychodzi zwycięsko z 2 punktami. Można śmiało powiedzieć, że było to starcie starych znajomych, ponieważ w składzie Pabiksu na ten mecz było aż 5 byłych zawodników ChKS-u w tym 3 wychowanków T. Walickiego. Już od pierwszego gwizdka widać było przewagę gospodarzy. Czerwono-czarni wyszli na parkiet bardzo zmotywowani.  Przez całe 60 min. nie dali przeciwnikom wyjść na prowadzenie.
   Mecz rozpoczął się karnym dla nas,  ale niestety D. Darnowski musiał uznać wyższość T. Wężyka (wychowanek ChKS-u) . W  9 min prowadziliśmy 3:0. Od początku meczu w bramce swoimi umiejętnościami błyszczał najbardziej doświadczony zawodnik R. Florczak. Pierwszą bramkę wpuścił dopiero w 12 min. Niemoc  rywali przezwyciężył B. Gośiłowicz (również wychowanek ChKS-u). Pierwsza połowa to przede wszystkim dobra gra w obronie i fenomenalna postawa K. Witczaka.  Skrzydłowy bez problemu pokonywał bramkarza gości i pokazywał swój bogaty wachlarz rzutów. Pod koniec meczu na tablicy widniał remis 9:9, 4 sekundy do końca sędziowie podyktowali rzut karny dla gospodarzy. Na linii 7 metrów stanął R. Florczak i tym samych zyskał bramkę na swoim koncie. Pierwsza połowa kończy się  dla nas 10:9.
  Drugą połowę rozpoczął B. Kiełbasiński (były zawodnik ChKS-u) wyrównując spotkanie na wynik 10:10. Do 37 minuty szła bramka za bramką, przez następne 10 minut  rzucamy aż 6 bramek a przeciwnicy tylko 1. Prowadzimy 21:15. W bramce dobrze prezentował się D. Bomberski, który może się pochwalić kilkoma dobrymi interwencjami. Wydawałoby się, że ChKS nie może już przegrać tego meczu i spokojnie powinien powiększać przewagę. Ale jak wiadomo nie od dziś ostatnie 10-15 minut w wykonaniu podopiecznych T. Walickiego jest zawsze chaotyczne.  W końcówce meczu jak zawsze wkradł się nieład, niepotrzebne nerwy, niecelne rzuty, pośpiech, a na domiar złego dostaliśmy podwójne osłabienie. Po niecelnym rzucie karnym rywali, który wykonywał B. Kiełbasińskiego goście zaczęli odrabiać straty. Przez kolejne 10 min. Spotkania zdobywamy tylko 2 bramki, a przeciwnicy aż 7. Z sześcio bramkowej przewagi w 58 minucie nic nie zostało. Na tablicy wyników można było zobaczyć remis 23:23. Zawodnicy z Pabiksu wyłączyli dwóch naszych graczy. W końcówce nie mogliśmy zdobyć bramki. Ponieważ bramkarz rywali T. Wężyk ją zamurował. Jednak doświadczenie M. Urbańskiego pozwoliło na wyjście na prowadzenie 24:23 minutę do końca spotkania. Przypominamy M. Urbański był nominalnym skrzydłowym, lecz od tego sezony sprawdza swoich sił na środku rozegrania. 24 sekundy do końca trener ChKs-u bierze czas, niestety tracimy piłkę. Zostało 7 sekund, Pabiks biegnie na drugą stronę aby wyrównać spotkanie, ale w bramce po raz kolejny zatrzymuje rzut D. Bomberski.  Koniec spotkania 24:23.

Gratulujemy i dziękujemy zawodnikom ChKS-u za podniesienie adrenaliny na koniec meczu.

Zawodnicy ChKS-u: Górecki, Bomberski, Florczak 1(1/1), - Biernacki 5, Urbański 4(2/2), Witczak 4, Pietrusiak 3, Kaźmierczak 3, Sobieraj 2(1/2), Przybylski 1, Scios 1, Darnowski (0/1), Walczak, Rychlewski, Świątkiewicz, Kuśmierczyk.
Karne dla ChKS-u: 4/6
Kary: 8x 2 min ( 2x 2min Biernacki, 2x2min Przybylski, 2min Scios, 2min, Kaźmierczak, 2min Kuśmierczyk, 2min Świątkiewicz)

Najwięcej dla Pabiksu: Gościłowicz 8(4/4), Gozdalski 4, Borsuk 3}
Karne dla Pabiksu: 4/5
Kary:  8x 2min (2x 2min Gościłowicz, 3x 2min Matyjasik, 2min Trojanowski, 2x 2min Kiełbasiński)

Łódź, ul. Kosynierów Gdyńskich 18

Pozostałe spotkania 4 kolejki:
Orlen Wisła II  - AZS UMCS  35:17  (16:4)
KKS Włókniarz  - UKS Anilana 24-21 (13:9)
MKS Wieluń - AZS UW  29:30 (14:16)
AZS AWF W-wa - MOKS Słoneczny Stok 35:23 (16:7)
KS Uniwersytet - SPR Siedlce 39:28 (15:14)
MKS Mazur - UMKS Trójka 26:24 (14:7)

W sobotę 04.10.2014r. czeka naszych podopiecznych arcy ciężki mecz z SPR Pabiks MAG – MAR Pabianice. Najbliższe spotkanie jest bardzo ważne dla obu drużyn. Dla Pabiksu jest to mecz o życie, ponieważ od początku sezonu nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu. Goście będą chcieli za wszelką cenę wygrać to spotkanie aby poprawić swoją sytuacje. ChKS będzie chciał wygrać aby znaleźć się w górnej części tabeli.  Pabianice mają bardzo dobry i doświadczony skład. Najlepszym strzelcem rywali po 3 kolejkach jest B. Gośiłowicz 16 bramek i D. Pieczyński 13. W tamtym sezonie bilans tych zespołów wynosił 1:1. Mamy nadzieję, że podopieczni T. Walickiego dadzą z siebie wszystko i zagrają najlepiej jak potrafią!  Wierzymy, że 2 punkty zostną w Łodzi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców piłki ręcznej na ciekawy i zacięty mecz. Bądź naszym 8 zawodnikiem na boisku.