Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Milena Walicka
28 listopad 2017 14:34

Wygrana po rzutach karnych!! I liga kobiet Łódź - Tczew

5

03.12.2017r. (niedziela) godz. 17:30

ChKS PŁ Łódź - SPR Sambor Tczew 22:22 <5:3 karne>, (do przerwy 8:10)

Zawodniczki ChKS -u: Szczurek - Lis, -  Gomółka 6(3/3), Walicka B. 4 (0/1), Piątczak 3, Sobińska 3, Mularczyk P. 2, Murczak 1, Moskal 1, Walicka M. 1(0/1), Szmigielska 1, Borowiec, Gitzel, Kisiel, Nyga, Ostros.
Karne: 3/6
Kary:18min ( po 2 min: Mularczyk P, Gomółka, Murczak, Piątczak, Sobińska, Moskal, Kisiel, Walicka M.)


Najwięcej dla Tczewa: Ciura 8, Orzłowska 6
Karne: 0/2
Kary: 8min

Łódź, ul. Kosynierów Gdyńskich 18

 

 

W niedzielnym meczu ostatniej kolejki I ligi kobiet zespół ChKS PŁ zmierzył się z drużyną SPR Sambor Tczew. Pierwsza połowa zaczęła się od równej gry bramka za bramkę i taki stan miał miejsce do 23 minuty spotkania. Od tego bowiem momentu to zespół gości przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku rzucając nam 3 bramki pod rząd i to Tczew schodzi na przerwę do szatni wygrywając pierwszą część meczu 10 :8. Do niekorzystnego dla nas wyniku po I połowie w dużej mierze przyczyniły się 3 niewykorzystane przez nasze zawodniczki rzuty karne. 
Drugą połowę czerwono-czarne zaczęły od skutecznego odrabiania dwubramkowej straty i udało się to już po 4 minutach trwania tej części spotkania. Zawodniczki z Chojen grały coraz lepiej i objęły prowadzenie w 37 minucie meczu. Dobrze funkcjonowała agresywna obrona, która pozwoliła skutecznie powstrzymywać ataki rywalek na naszą bramkę. Na dodatek koleżanki z pola wsparła w bramce Karolina Szczurek, która popisała się wieloma udanymi interwencjami. Niestety twarda gra w defensywie skutkowała zbyt dużą ilością nakładanych przez sędziów na nasze zawodniczki dwuminutowych kar. W całym spotkaniu przez 18 minut nasz zespół grał w osłabieniu. Mimo to do 55 minuty spotkania to nasze zawodniczki kontrolują przebieg meczu i prowadzą 20:18. Niestety w ostatnich 4 minutach spotkania doświadczone zawodniczki z Tczewa dwukrotnie doprowadzają do remisu i takim wynikiem kończy się ten mecz w regulaminowym czasie. W świetle nowych, obowiązujących od tego sezonu przepisów w takiej sytuacji o losach spotkania decyduje seria rzutów karnych. Na szczęście czerwono-czarne podeszły do tych rzutów w pełni skoncentrowane i to one wygrywają ten pojedynek 5:3 oraz wychodzą zwycięsko z całego spotkania. Oprócz dobrej gry w obronie cieszy też fakt, że aż 9 naszych zawodniczek wpisało się na listę strzelczyń. Czerwono-czarne ponownie zasługują na pochwałę za bardzo ambitną postawę, walkę do końca i zwycięstwo. Kolejny raz nie zawiedli nas wierni kibice,którzy licznie przybyli na mecz i gorąco dopingowali swoje zawodniczki oraz byli naszym ósmym zawodnikiem na boisku. Najskuteczniejsze w naszym zespole zawodniczki to: M. Gomółka - 6, B. Walicka - 4, K. Sobińska - 3, M. Piątczak - 3.
Wszystkim zawodniczkom należą się gratulacje za wspaniałą walkę, siódme zwycięstwo w rozgrywkach I ligi kobiet i powrót na pozycję lidera w swojej grupie!Kolejnym przeciwnikiem naszych szczypiornistek jest zespół SPR Sambor Tczew, który zajmuje 4 pozycje w tabeli. Zawodniczki z Tczewa mają na swoim koncie 4 wygrane i 3 przegrane. W drużynie SPR-u należy szczególną uwagę zwrócić na P. Orzłowska 43 bramki oraz P. Ciura 38 bramek. Mamy nadzieję, że w niedziele na hali ChKS-u zobaczymy wyrównane spotkanie, które zakończy się wygraną czerwono-czarnych i kolejne 3 punkty trafią na konto naszych dziewczyn. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanatyków piłki ręcznej.

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

20190217 162713

Udany rewanż Akademiczek!

Tak jak się spodziewaliśmy, niedzielne spotkanie z drużyną Drwęcy Novar Lubicz było pokazem żądzy rewanżu i udowodnienia, kto zasługuje na wyższe miejsce w tabeli. I te emocje było widać już od pierwsz
46176180 263359674528772 7446230061440565248 n

Czy ChKS zrewanżuje się za porażkę w I rundzie?

Już w tę niedzielę, 17 lutego, Chojeński Klub Sportowy Politechnika Łódzka rozegra mecz we własnej hali z czerwoną latarnią I ligi grupy A, Drwęcą Novar Lubicz. Łodzianki mają sporo do udowodnienia eki
Plakat dziewczynki

Zapraszamy na treningi piłki ręcznej

Zapraszamy dziewczynki z klas V, VI i VII na zajęcia zpiłki ręcznej!!