28 listopad 2008 20:29

Polska - Szwajcaria

ZWYCIĘSTWO!!! 28.11.08. (piątek) Turniej preeliminacji MŚ 2009 kobiet
Szwajcaria – Polska 26:34 (17:16)

Pierwsza połowa niestety nie była zachwycająca. Pierwszą bramkę rzuciła Duda. W 4 min złe podanie wykonała Polonez, strata piłki w wyniku czego Dinkel zdobywa bramkę wynik 1:1. W 7 min kolejna strata, złe podanie Krystyny do Polonez. 8' złe podanie na kontre. W 10 min Gunia rzuca w poprzeczkę, ale za to w tej samej minucie Polonez zdobywa bramkę. Wynik 4:4, lecz chwile później Polki ponownie nie wykorzystały kontry. W 17 minucie bramki zdobywają Gunia i Weigelt 9:10. W 25' remis 15:15 ostatecznie połowa kończy się 17:16.

Druga połowa była już szczęśliwsza dla nas. W pierwszej minucie tej połowy bramke zdobywa z koła Jacek i doprowadza do remisu 17:17. 33' 2 minuty kary dla Weigelt. W 35 minucie wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie. Polonez zdobywa bramkę, a nastepnie wykorzustując stratę Szwajcarek Żyra 18:20. 37' Strata rywalek. W 44' po kontrze zdobywa bramke dla Polek Obrusiewicz 20:25. W 46 minucie lok Polek, Bołromiuk podanie do Kudłacz. 21:27. Niestety broni Chemicz i rywalki zdobywają punkt 22:27. W 50' Szwajcarki popełniają błąd kroków. Jacek wywalcza karnego i Kudłacz zdobywa bramkę 23:29. W 56 minucie ofens rywalek. Cecotka rzuca 25:34, nastepnie Szwedki znowu mają stratę. Ostateczny wynik meczu 26:34

Teraz musymi meć nadzieję, że jutro Islandia wygra ze Słowacją.

POLSKA: Chemicz, Wasiuk – Jacek 11, Kudłacz 6, Polenz 4, Niedźwiedź-Cecotka 3, Duda 3, Malczewska 2,  Obrusiewicz 1, Kulwińska 1, Gunia1, Byzdra, Bołtromiuk, Pielesz
Trener: Krzysztof Przybylski