27 listopad 2008 20:17

Polska - Szwecja

27.11.08. (czwartek) El. EURO 2010 mężczyzn
Polska - Szwecja 24:27 (12:11)

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana z przewagą dla Polski, wygraliśmy ją 12:11. Bardzo dobrze spisał się w I połowie bramkarz reprezentacji Szmal S. i Tłuczyński T. rzucając 6 bramek.
  Druga połowa nie była już taka szczęśliwa. Słaba gra w obronie, proste błędy, straty doprowadziły do tego że mecz zakończył się wynikiem 24:27.
  W 33 min remis 14:14, aż w końcu w 45 min Szwecja wychodzi na dwubramkowe prowadzenie 20:22, w 57 min przeciwnicy tylko powiększają swoją przewagę 22:27.
  O takim a nie innym wyniku meczu zadecydowały błęby w obronie, straty i niecelne rzuty. Kolejny mecz o punkty nasza reprezentacja rozegra w Turcji, w drugiej dekadzie marca.

POLSKA: Szmal, Malcher – Jaszka 3, K.Lijewski 6, Jachlewski, Bielecki 3, Siódmiak, Żółtak, Wleklak, B.Jurecki 1, Jurasik 2, Tłuczyński 7/5, Jurkiewicz 2, Piwko.
Kary 10 min.
SZWECJA: Sjoestrand, Sandstroem – Gustafsson 5, Lundstroem, Andersson 4, Kallman 8, Jernemyr 2, L.Karlsson 1, Ekberg 5/3, Doder 1, Grundsten, Larholm, Ekdahl 1, T.Karlsson.