Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Krzysztof Sokołowski
26 listopad 2014 19:59

Wygrana w stolicy // II Liga Mężczyzn AZS UW - ChKS

30.11.2014r. (niedziela) godz. 18:00

AZS UW Warszawa - ChKS Łódź 23:30 (13:17)

 

Zawodnicy ChKS-u: Górecki, Bomberski, Florczak, - Biernacki 12(2/4), Witczak 6, Urbański 5, Walczak 2, Fałdrowicz 2, Sobieraj 1, Scios 1, Przybylski,Pietrzak 1, Pietrusiak, Darnowski, Świątkiewicz.
Karne: 3/5
Kary: 4x2’ (2x 2’ Fałdrowicz, 2’ Biernacki, 2’ Przybylski)

Najwięcej dla UW: Praski 7.
Karne: 1/2
Kary: 5x 2’

Na mecz do Warszawy pojechaliśmy w okrojonym składzie. Zabrakło pierwszego kołowego M. Kaźmierczaka oraz jego rówieśnika D. Sadlińskiego. Mimo osłabienia przywozimy ze stolicy 2 ważne dla nas punkty.

Mecz rozpoczęli gospodarze celnym rzutem do bramki R. Florczaka. Zaraz potem swoją pierwszą bramkę w tym meczu zapisuje na swoje konto M. Urbański z prawego skrzydła. Do 7’ meczu szła bramka za bramkę po rzucie K. Witczaka wychodzimy na pierwsze prowadzenie w meczu, które utrzymało się już do końca spotkania. W 10’ prowadzimy 3:6. W pierwszej odsłonie spotkania dobrą robotę  wykonywał w bramce doświadczony R. Florczak, który po skutecznych interwencjach, bardzo dobrze obsługiwał swoich skrzydłowych K. Witczaka oraz M. Urbańskiego. W 29’ czerwoną kartkę otrzymał zawodnik UW M. Malanowski za faul na R. Walczaku. Sędziowie podyktowali rzut karny dla czerwono-czarnych. Na linii 7 metrów staję P. Biernacki, który już raz pokonał z „7” bramkarza gospodarzy. Jednak tym razem musiał uznać wyższość  goalkeeper-owi Warszawy, na nasze szczęście po interwencji bramkarza piłka znalazła się po raz kolejny w rękach P. Biernackiego, który tym razem się nie pomylił i zamienia to na bramkę. Pierwsza połowa kończy się 13:17 dla nas.
Druga połowa zaczęła się fantastycznie dla podopiecznych T. Walickiego, którzy w 32’ prowadzili już 13:19.Wydawałoby się, że nasi zawodnicy mają wszystko pod kontrolą i powinni na spokojnie powiększać swoją przewagę. Niestety następne dwie akcje to bramki gospodarzy a ich wykonawcą był K. Praski. Przez kolejne minuty nie działo się najlepiej, ponieważ w 38’ prowadzimy tylko 2 bramkami. Trener Walicki robi zmianę między słupkami i na boisku pojawia się D. Bomberski, który natychmiast zamurowuje bramkę, co pozwala nam na odbudowę przewagi i w 45’ minucie prowadzimy 19:24. Ostatnie 15’ minut w wykonaniu ChKS-u zawsze jest bardzo nerwowe, ale tym razem udaje nam się dorzucić jeszcze 6 bramek a goście w tym czasie zdobywają tylko 4. Mecz kończy się 23:30.
 W meczu na wysokim poziomie zagrali wszyscy bramkarze R. Florczak, D. Bomberski oraz D.Górecki co bardzo cieszy, ponieważ w zeszłym tygodniu nie poszło im najlepiej. Bramkarze oprócz dobrych interwencji, świetnie wyrzucali piłki do kontry co kończyło się szybką i łatwą bramką. Swoje, również zagrali skrzydłowi K. Witczak oraz M. Urbański. W dzisiejszym spotkaniu po raz kolejny wyłączali z gry P. Biernackiego. Nie powstrzymało to go jednak przed umieszczeniem 12 razy piłki w bramce przeciwników. Należą się, również brawa dla R. Walczaka oraz R. Fałdrowicza, którzy mimo rzucenia tylko 2 bramek bardzo dobrze funkcjonowali w ataku robiąc miejsce dla innych kolegów lub wyrzucając przeciwników na 2 minuty. Nasi zawodnicy poprawili swoją skuteczność w tym meczu, która kulała od kilku spotkań. Dobrze funkcjonowała obrona, która jest podstawą w każdym meczu. Gratulujemy wygranej wszystkim zawodnikom oraz trenerom. Za tydzień znowu jedziemy do stolicyna mecz z AZS AWF Warszawa.

Pozostałe wyniki spotkań:
UKS Anilana - MOKS Słoneczny Stok (mecz odwołany)
AZS UMCS  - SPR Siedlce 39:15 (19:9)
SPR Pabiks  - UMKS Trójka 34:30 (14:11)
Orlen Wisła II -  MKS Mazur 31:22
KKS Włókniarz  - KS Uniwersytet 32:35
MKS Wieluń - AZS AWF W-wa 33:23


Kolejnym rywalem naszych zawodników jest AZS UW Warszawa. Jest to spadkowicz z I ligi. Przeciwnik obecnie zajmuję 3 miejsce w tabeli, a my po nie udanym ostatnim spotkaniu z MKS Wieluń znajdujemy się na 7 miejscu. AZS UW Warszawa jest to bardzo wymagająca drużyna i będzie to bardzo ciężkie spotkanie dla naszych zawodników. Podopieczni T. Walickiego muszą zwrócić szczególną uwagę na najlepszego snajpera Warszawy, którym jest Praski Kamil. Mamy nadzieję, że po intensywnym tygodniu nasi szczypiorniści poprawili swoją skuteczność i pojadą do Warszawy w pełnym skupieniu i będą walczyć jak równy z równym o dwa punkty.

 

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

Dsc 01hub97

ChKS PŁ przed ważną walką o ligowe punkty

Zawodniczki ChKS Politechniki zamierzają w najbliższą środę pokazać, że nie grają w I lidze wyłączniew nagrodę za piękne oczy. Do Łodzi przyjedzie SMS ZPRP II z Płocka, czyli drużyna złożona z wielu ut
Dsc 0085

Pracowite weekendy przed naszymi Mastersami

Drużyna naszych oldboy'ów, ChKS Masters Łódź, najbliższe dwa weekendy spędzi na towarzyskich turniejach. Pierwszy z nich to 3. Turniej Piłki Ręcznej im. Hieronima Łubińskiego, który odbędzie się w sobo
46176180 263359674528772 7446230061440565248 n

ChKS wraca na własną halę powalczyć o zwycięstwo

Drużyna ChKS nie ma ostatnio dobrej passy. Ostatnie cztery mecze przegrane, w żadnym nie udało się rzucić nawet 20 bramek. Teraz nasza ekipa będzie miała okazję powalczyć o kolejne domowe zwycięstwo. J