26 styczeń 2011 12:42

[FOTO][WIDEO] Niesamowity mecz z liderem!!!

29.01.2011r. (sobota) godz. 18:00

ChKS Łódź - Handball NMC Powen Zabrze 26:27 (11:16)

Zawodnicy ChKS'u: Grabowski, Wnuk, - Kulisz Mi. 9, Walczak 4, Kuśmierczyk 3, Kulisz Ma 2, Urbański 2, Fałdrowicz 2, Sobieraj 1, Witczak 1, Gajewski 1, Gomółka 1, Matusiak, Pieczyński.

Zawodnicy Zabrza: Kicki, Winkler, - Kowalski 9, Niedośpiał 8, Kandora 3, Kulak 3, Szolc 2, Biłko 1, Mogielnicki, Stodtko, Szlinger, Kryszeń, Droździk.

Szkoda, szkoda... można powiedzieć po przegranym meczu jedną bramką z liderem. Nikt przed meczem nie spodziewał się, że Zabrze może mieć problemy z pokonaniem ChKS Łódź. Pierewsza połowa do 18min. to minimalana 2 bramkowa przewaga gości 8:10. Niestety przez 5min. gospodarze nie mogą pokonać bramkarza gości , który wyprowadza doskonałe kontry do swoich skrzydłowych i przewaga Powenu wzrasta do 8:15. W końcówce meczu ChKS zmniejsza strate i wynik pierwszej połowy 11:16.

Drugą połowę lepiej zaczęli łodzianie i po 35min. było 14:17 dla zabrzan. Od tej min. Powen pokazał dskonałą grę w obronie i powiększał z każdą min. prowadzenie, które w 43 min. meczu wynosiło 15:23. Można było pomyśleć, że już po meczu i że wygrana Powenu nie jest zagrożona, ale nic bardziej mylnego. Następne 12min. meczu to koncert gry ChKS'u, a zwłaszcza bramkarza Patryka Wnuka, który bronił doskonale i w tym czasie skapitulował tylko raz. W 55min. meczu ChKS przegrywa tylko jedną bramką 23:24, a to za sprawą dobrze grającego w ataku środkowego Radosława Walczaka i obrotowego Michała Kulisza, który wykorzystał wszystkie rzuty karne (5). Ostatnie 5 min. to bramka za bramkę i na 25s do końca spotkania ChKS przegrywa 26:27 i posiada piłkę. Jest szansa na doprowadzenie do remisu lecz młodzi zawodnicy są faulowani i nie mogą oddać rzutu, na 3s do końca spotkania jest rzut wolny. Niestety zbyt wolno podchodzi Grzegorz Gomółka, którego rzut jest blokowany i wygrana zabrzan staje się faktem.

Trzeba się cieszyć z dobrej postawy łodzian w obronie i ambitnej walki  do końca, choć nie wszyscy zawodnicy gospodarzy zagrali na swoim poziomie. W ostatniej minucie nieszczęśliwie uległ kontuzji kolana Rafał Fałdrowicz, miejmy nadzieje że szybko powróci do zdrowia.