Mamy Półfinał Polska - Norwegia

Mistrzostwa Świata Mężczyzn
27.01.2009. (wtorek) godz. 20:05
Polska - Norwegia 31:30 (14:14)

I połowa bardzo wyrównana, co niestety nie wróży dobrze Polaką, ponieważ remis nie zapewnia mam półfinału. Słabo zagraliśmy w obronie, częsty brak wyjścia, brak przesunięcia i współpracy z bramkarzem ułatwił Norwegom zdobywanie bramek. Wynik po I połowie (14:14)

II połowa również bardzo wyrównana, z przewagą dla Norwegów. Podobnie jak w pierwszej połowie dużo błędów w obronie. Polscy szczypiorniści nie mogli poskromić Kjellinga, który zdobył najwięcej bramek dla drużyny Norweskiej. 14s do końca meczu wynik 30:30 wolny dla Norwegów. Trener przeciwników wycofuje bramkarza. Gwizdek, strata piłki Norwegów, Siódmiak przerzuca boisko i zdobywa decydująca bramkę dla Polski. 31:30

POLSKA: Szmal, Malcher - Bielecki 5, Kuchczyński 4, Jurasik 4, Siódmiak 3, Wleklak 2, B.Jurecki 3, Tłuczyński 3/2, M.Lijewski 4, Gliński 1, M.Jurecki, Jaszka 1, K.Lijewski 1.

NORWEGIA: Ege, Erevik -
Kjelling 8, Samdahl 6, Myrhol 2, Loke 2, Bjornsen 1, Tvedten 7/4, Mamelund 3, Vatne 1, Jensen, Drange.