Szymon Kubicki
24 styczeń 2019 21:00

Pierwszy mecz w 2019 roku zwycięski!

46176180 263359674528772 7446230061440565248 n

To nie był łatwy mecz. I zapewne nikt z nas nie zakładał, że taki będzie. UKS Dwójka Łomża to klub, podobnie jak ChKS PŁ, z dołu tabeli. I właśnie z takimi przeciwnikami nie można sobie pozwolić na przegraną.

W niedzielnym meczu Łodzianki musiały się zmierzyć z walecznymi przeciwniczkami, z sędziami, ale przede wszystkim z własnymi błędami i brakiem skuteczności. Wydawało by się, że nie będzie to łątwa walka, i zdecydowanie taka nie była. Ale to co cieszy, to walka do końca, walka, której w ostatnich meczach w I rundzie czasami brakowało. I przede wszystkim walka zwycięska!

Mecz rozpoczął się doskonale dla ChKS-u. Już po kilku minutach meczu prowadziliśmy 4:1, świetnie w mecz weszła Karolina Wałcerz, okazji nie marnowały zawodniczki z pola. Niestety, tradycyjnie już, gdzieś ten mechanizm się zaciął w 10 minucie. Przez kolejne minuty nasze ataki były nieskuteczne, popełnialiśmy proste błędy, czasem sędziowie nie odgwizdywali ewidentnych fauli. A przeciwniczki powoli powiększały przewagę. Na szczęście po 12 minutach bez bramki przyszło przebudzenie, i po pierwszej połowie schodziliśmy do szatni przy wyniku 10:10. Trenerzy Agnieszka Kowalska oraz Tomasz Walicki nie szczędzili mocnych słów, prosząc przede wszystkim o większą koncentrację.

Druga połowa meczu to walka bramka za bramkę. Kibice na trybunach przeżywali istny rollercoaster, kiedy to raz na prowadzenie wychodziły "Akademiczki", raz Łomża. Jednak prawdziwe emocje rozpoczęły się w ostatnich dwóch minutach spotkania. Doskonale w bramce spisywała się Marcelina Lis, skuteczna z linii siódmego metra była Beata Walicka, a na jednobramkowe prowadzenie wyprowadziła nasz zespół Natalia Szmigielska. To co wydarzyło się w ostatnich 10 sekundach, trudno opisać słowami. Kompletnie niezrozumiała decyzja sędziów (nie jesteśmy w stanie nawet pisać sensownie całej sytuacji) o zmianie rzutu bezpośredniego na rzut karny wprawiła w osłupienie chyba wszystkich obecnych na hali przy Kosynierów Gdyńskich. Do rzutu karnego podeszła najskuteczniejsza w zespole Dwójki Michalina Gryczewska, ale będąca tego dnia w reprezentacyjnej formie Marcelina Lis doskonale wyczuła jej intencje, a już po chwili utonęła w objęciach koleżanek!