23 październik 2010 22:12

[FOTO] Kolejne zwycięstwo I Ligowych szczypiornistów

23.10.2010. (sobota) godz. 18:00

ChKS Łódź - KSSPR Końskie 30:28 (15:16)

Początek meczu jak zwykle w wykonaniu gospodarzy był fatalny, w 9 min. spotkania wynik 2:5 dla gości. W 17' po rzucie Kuśmierczyka ChKS doprowadza do remisu, lecz po grze w osłabieniach Końskie w 26 min. wychodzą na największe prowadzenie w tym meczu 12:16. Ostatnie 3 min. I połowy należały do zespołu ChKS, który zmniejsza przewagę gości do jednej bramki i pierwsza połowa kończy się wynikiem 15:16.

Druga połowa to wyrównana gra obydwu zespołów do 48 min. meczu. W tym momencie przy wyniku 23:25 gospodarze dzięki dobrej obronie rzucają pod rząd 5 bramek i wychodzą na prowadzenie 28:25. Zespół z Końskich nie podał się, walczył do końca i mógł zremisować bo w ostatniej minucie meczu miał piłkę przy wyniku 29:28, lecz ambitna walka łodzian w obronie nie pozwoliła oddać rzutu przeciwnikom i zmusiła ich do błędu po którym Rfał Fałdrowicz ustalił wynik meczu na 30:28 dla ChKS.

ChKS Łódź: Łuczyński, Wnuk, - Fałdrowicz 6, Witczak 5, Kaczmarek 5, Walczak 4, Kuśmierczyk 3, Kulisz 2, Gomółka 2, Sobieraj 2, Łuczyński Ł, Urbański, Pieczyński.
Kary: 12min.

KSSPR Końskie:
Witkowski, Ratuszniak, - Przybylski Mi. 6, Bąk 6, Kobała 6, Batorin 3, Biegaj 3, Napierała T. 3, Kornecki 1, Napierała R., Słonicki, Przybylski Ma., Trojanowski.
Kary: 6min.

ChKS Łódź vs KSSPR Końskie

Zapowiedź!

W miniony weekend szczypiorniści ChKS'u przed własną publiczności po meczu z dużą ilością zwrotów akcji pokonali MTS Chrzanów i zdobyli pierwsze punkty. W najbliższą sobotę Łodzianie rozegrają spotkanie również przed własną publiczności, lecz z dużo bardziej wymagającym rywalem jakim jest KSSPR Końskie. Nasi weekendowi przeciwnicy jak i gospodarze początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Drużyna KSSPR Końskie, która miała aspirację na miejsce na podium narazie wygrała tylko jedno spotkanie. Pomimo słabszej postawy KSSPR przyjedzie do Łodzi bardzo zdeterminowany i rządny zwycięstwa by móc się odbić z dolnej części tabeli i walczyć o wyższą lokatę. "Chksa" wygrywając ten pojedynek przy przegranej Bochni może awansować nawet o 2 pozycje w tabeli.
   Wynik końcowy w dużej mierze będzie zależeć od tego jak podopieczni Tomasza Walickiego rozpoczną to spotkonie, gdyż słaby początek jaki miał miejsce z Chrzanowem przy wyniku 2:8 w starciu z Końskimi może być już nie do odrobienia.
   Przed rozpoczęciem sezononu dwukrotnie spotkaliśmy się z naszymi rywalami w meczach sparingowych i w obu ulegliśmy. W potyczkach ligpowych korzyść meczy rozegranych na własnym terenie przemawia za Łodzianami, którzy dwukrotnie wychodzili zwycięsko w dwóch meczach.
   Kluczem do zgarnięcia kompletu punktów będzie ostra walka o każdą piłkę od pierwszego gwizdka sędziego. Mocna obrona i skuteczna kontra może podciąć skrzydła ekipie z Końskich i dać drugie z rzędu zwycięstwo łodzianom.

Zapraszamy wszystkich kibiców na kolejne spotkanie, miejmy nadzieję obfitujące w efektowne akcje jak i emocje do ostatniego gwizdka sędziego.

Autor: M. Urbański