Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Szymon Kubicki
21 październik 2018 12:05

Drużyna ChKS Masters Łódź ropoczęła granie!

44407423 589275581489140 6584847075710599168 n

Piłka ręczna to sport, który na zawsze pozostaje w sercu zawodników, którzy uprawiali tę dyscyplinę. Tak właśnie jest z zawodnikami, którzy tworzą drużynę tzw. "oldboyów", choć to nazwa dość myląca, bo oficjalnie w tej kategorii można grać już po 35 roku życia. Również w ramach Chojeńskiego Klubu Sportowego działa drużyna Mastersów, złożona zarówno z byłych zawodników tego wspaniałego klubu, jak i pasjonatów tego sportu, którzy z ChKS chcą stworzyć jedną wspaniałą drużynę, a którzy w młodych latach nierzadko grali przeciwko drużynie z Chojen. Ten sport łączy, pozwala spotkać się w świetnej atmosferze, a dodatkowo wciąż daje okazję powalczyć na parkiecie z innymi, podobnymi drużynami.

ChKS Masters Łódź w ubiegłym sezonie zajęli w oficjalnych Mistrzostwach Polski 3.miejsce w swojej kategorii wiekowej, następnie zdobyli pierwsze miejsce w turniejach w Wągrowcu oraz w Koronowie.

W nowym sezonie wyniki nie odzwierciedlają jednak oczekiwań. Fala kontuzji, często też sprawy prywatne, sprawiły, że skład zespołu jest dość mocno okrojony i drużyna nie jeździ w pełnym, najmocniejszym zestawieniu. Gdy dołączymy do tego zdarzające się problemy ze skutecznością, i czasami zwykłego pecha, to nie dziwi fakt, że w pierwszym tegorocznym turnieju we Włocławku zajęliśmy zaledwie 5. miejsce. Pozostał ogromny niedosyt, a drużyna zapowiadała rewanż w kolejnym turnieju.

I właśnie z takiego turnieju wrócili wczoraj nasi zawodnicy. Cała impreza odbyła się w Kleczewie koło Konina, w dniu 20 października. W turnieju uczestniczyło 9 drużyn podzielonych na 3 grupy. ChKS trafił do bardzo silnej grupy z drużynami Grunwaldu Poznań oraz Obornik Śląskich. W pierwszym meczu niestety zanotowaliśmy przegraną z Poznaniem, w drugim udało nam się wygrać z Obornikami, ale przez gorszy bilans bramek (o 1!!!) zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie. Przyszło nam walczyć o miejsca 7-9 z ekipami z Koronowa oraz Kalisza. Po bardzo zaciętych meczach ostatecznie ponieśliśmy porażkę z Koronowem 9:6, a następnie pokonaliśmy Kalisz 10:5, ostatecznie zajmując w turnieju 8. miejsce.  Po raz kolejny pozostał wielki niedosyt, przez co jeszcze mocniej będziemy się przygotowywać do kolejnego turnieju.

Na uwagę zasługuje fakt bardzo dobrej organizacji turnieju, którym zajął się, zaprzyjaźniony z naszą drużyną Krzysztof Nowaczyk, a obecni byli m.in. prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, czy też znany z łódzkich drużyn, wyjątkowo zasłużony zawodnik, trener i działacz, Zygfryd Kuchta.

W turnieju w Kleczewie udział wzieli:

Zbigniew Zieliński, Marcin Zelich - Tomasz Pietrzak, Tomasz Walicki, Robert Czapliński, Rafał Tarkowski, Kacper Gładysz, Zbigniew Bogdan, Bartosz Kaźmierczak, Damian Mukaj, Marcin Michalak, Marcin Mieszkalski

 

O wynikach naszj drużyny Mastersów będziemy informować na bieżąco.

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

2000px black ribbon.svg

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2019 r. odszedł od nas w wieku 66 lat

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2019 r. odszedł od nas w wieku 66 lat ś+p Tomasz Jakub Lasiński byly prezes Chojeńskiego Klubu Sportowego i Honorowy Członek Klubu. Uroczy
No image thumb

AWANS do 1/8 !! 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek mł. w Piłce Ręcznej

1/16 Mistrzostw Polski Juniorek mł. w Piłce Ręcznej 29-31.03.2019r. Grupa D 1. ChKS Łódź 2. SPR Pogoń 1945 Zabrze 3. MTS “Giżycko” 4. GUKS Bellator Ryjewo 29.03.2019 r. (piątek)
20190217 162713

Zawodniczki ChKS PŁ pokonały wyżej notowane rywalki!

W niedzielę, 17 marca, drużyna ChKS PŁ podejmowała K.S. AP-Poznań. Przed tym spotkaniem nasze zawodniczki miały na koncie zaledwie 4 wygrane spotkania, zaś ekipa z Wielkopolski aż 10, nie dziwi więc, ż