Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Krzysztof Sokołowski
20 sierpień 2010 21:07

Zaproszenie na I Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn SENIORÓW

  W hali łodzkiego ChKS’u w dniach 4-5 września odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn SENIORÓW,  w którym oprócz gospodarzy wezmą udział drużyny z Czech, Białorusi oraz Niemiec, a także znane z polskich boisk Jurand Ciechanów, który w każdym sezonie walczy o najwyższe cele w I lidze, oraz drugo ligowa Anilana Łódź z aspiracjami by awnasować po najbliższym sezonie do zaplecza Ekstraklasy.

  Czeska drużyna występuje obecnie w I lidze, w poprzednim sezonie uplasowała się na 6 miejscu co może świadczyć, że nie jest to zespół, który podda się bez walki. Drużyna z Białorusi występuje w ekstraklasie. Podczas turnieju będziemy mogli bliżej przyjżeć się poziomowi sportowemu jaki panuje u naszych wschodnich sąsiadów. SV Grün-Weiß Wiettenberg – Piesteritz e.V. gra  w ogręgowej lidze niemieckiej, choć niech to nie myli sympatyków szczypiorniaka w polsce, ponieważ jak wiadomo liga niemiecka jest jedną z najlepszych na świecie i nie wiadamo czego można się spodziewać po tej drużynie. We wcześniej wspomnianym zespole gra obecnie wychowanek ChKS’u Piotr Pawlak, który odszedl od łodzkiej drużyny przed zeszłym sezonem.

Ta impreza pokazuje, że w Łodzi myśli się poważnie o piłce ręcznej, a klub z Kosynierów Gdyńskich choć ma problemy finansowe stara się by szczypiorniak na Chojnach był na jak najwyższym poziomie.

Autor: M. Urbański

Wywiad z T. Walickim - trenerem ChKS'u:
1. Jak udało się panu zorganizować tak mocny turniej?
Turniej udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowym otrzymanym przez władze miasta Łodzi.

2. Czy pana podopiecznych stać na wygranie tej imprezy?
Zespół jest młody, w sparingach spisuje się coraz lepiej i będziemy walczyć o zwycięstwo,  ale zespoły z Białorusi, Czech i Juranda także będą chciały wygrać, a boisko wszystko zweryfikuje.

3. O jakie cele ChKS będzie walczył w najbliższym sezonie w lidze, bo jak wiadomo został dosyć poważnie osłabiony?
Odeszło czterech podstawowych zawodników i zespół uzupełniło kilku młodych juniorów, którym jeszcze brak doświadczenia na tym szczeblu rozgrywek. Brakuje zgrania, ale jest to ambitna grupa, która może zrobić kilka niespodzianek. Naszym celem jest zajęcie miejsca w środku tabeli co jest w zasięgu tego zespołu.

Wywiad z A. Gajewskim zawodnikiem ChKS'u:
1. Czy jest to pierwszy na taką skale turniej w Łodzi, czy też już były takie imprezy?
Jest to pierwszy turniej takiej rangi organizowany w Łodzi. Oczywiście bywały imprezy międzynarodowe, ale nie dotyczyły one szczypiorniaka.

2. Kto jest Twoim zdaniem faworytem turnieju?
Liderem turnieju wydaje się być zespół z Białorusi, choć trudno wskazać faworyta tej imprezy, gdyż jest to okres przed sezonem i zapewne wszyscy uczestnicy będą próbować różnych wariantów gry. Pozostałe zespoły na pewno będą starały pokazać się z jak najlepszej strony i pewnie nie będzie taryfy ulgowej, dlatego też zapowiada się bardzo ciekawy turniej.

3. Jak zapatrujesz się na ten turniej? W Łodzi piłka ręczna  jest mało poularna, więc to chyba dobrze, że udało się go zorganizować?
Turniej zapowiada się interesująco. Cieszy to, że nareszcie zawody takiego formatu są organizowane w Łodzi. Niestety piłka ręczna u nas jest nadal traktowana po macoszemu. Miejmy nadzieję, że imprezy takie jak ta spowodują, że zainteresowanie handballem w Łodzi wzrośnie i nasze miasto powróci na mapę ekstraklasy. 

4. Jak obstawiasz wasze szanse w turnieju? 
Trudno powiedzieć na co nas tak naprawdę stać, gdyż nasz zespół wciąż jest w przebudowie po zmianach kadrowych. Prawdopodobnie trener będzie sprawdzał różne warianty ustawień w obronie. Jesteśmy najmłodszym zespołem w turnieju, gdyż średnia wieku wynosi niespełna 21 lat, ale to nie wyklucza tego, że do każdego meczu podejdziemy zmotywowani i będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony oraz walczyć o zwycięstwo.

grupa A:
1. Anilana Łódź
2. Gorodnichanka Białoruś
3. MKS Jurand Ciechanów     

grupa B: 

4. ChKS Łódź 
5. Pabiks Pabianice
6. Sokol Ostrava

sobota (4.09.2010)

1-2  10:00  Anilana - Białoruś 31:38 (19:13)
Zawodny Anilany: Olek A. Chmurski D. Czapelka P. - Sobolak S. 3, Żuk K. 5, Wędrak K. 1, Kiełbasiński B. 4, Morąg T. 1, Lasówy A. 1, Gozdalski G. 2, Marcinik A. Gościółowicz B. 2, Bagiński l. 2, Szczawiński B. 1, Wójcik T. 1, Spychała Sz., Stegliński K., Dubcio B., Pietrzyk D.

Zawodnicy Białorusi: Lpitski M., Vakaruk V., - Ynkowski S. 12, Bachko A. 5, Radziukor S. 5, Varvashevich V. 4, Navitski A. 4, Kos A. 4, Niasvadzba M. 4,  Vakaruk V., Vaitulevich A., Voishal M., Shakhouski M. Arżhynski K.

4-5  11:45  ChKS - Pabiks Pabianice 38:24 (19:13)
Zawodnicy ChKS: Łuczyński K., Grobowski M. Wnuk P. - Kuśmierczyk M. 5, Gajewski A. 4, Fałdrowicz R. 3, Kosik A. 3, Pieczyński D. 3, Kulisz Mi. 1, Urbański M. 4, Walczak R. 1, Witczak K. Kucharski M. 2, Matusiak M. 2, Sobieraj Ł. 2, Kulisz Ma. 4, Łuczyński Ł. 2, Gomółka G. 2.

Zawodnicy Pabiksu: Grzanka M. Barański G. - Niźnikowski A. 6, Kaflak M. 4, Chłód P. 4, Tosik S. 4, Binkowski A.2, Paruszewski A. 1, Nowicki A. 1, Zajączkowski D. 1, Pietrzykowski A. 1, Strzelec M. Mielczarek T. Stawicki S. Stawicki W.

1-3  13:30  Anilana - Ciechanów 24:34 (12:19)
Zawodny Anilany: Olek A. Czapelka P. - Sobolak S. Żuk K. 1, Kiełbasiński B. Morąg T. 4, Lasówy A., Gozdalski G., Marcinik A. 1, Gościółowicz B. 7, Bagiński l., Szczawiński B. 3, Wójcik T. Spychała Sz. 3, Stegliński K. 2, Dubcio B., Pietrzyk D. 3.

Zawodnicy Ciechanowa: Krajewski M. Grzybkowski R. 1, - Krysiak M. 3, Niećko R. 4, rurarz K. 3, Bonisławski J. 3, Prątnicki M. 3, Kraszewski P. 1, Jurkiewicz Ł. 4, Bundalo M. 3, Nowaliński Sz. 6, Krajewski R. 3, Pakulski P., Dmowski S. 

4-6  15:15  Pabiks Pabianice - Ostrava 25:26 (12:12)
Zawodnicy Pabiksu: Grzanka M. Barański G. - Niźnikowski A. 1, Kaflak M. 2, Chłod P., Binkowski A.2, Paruszewski A. 1, Nowicki A. 3, Zajączkowski D. 4, Pietrzykowski A. 2, Mielczarek T. 2,  Stawicki S. 4, Stawicki W. 4, Ratajczyk A. Zajkiewicz M.

Zawodnicy Ostrava :Prauzek P., Faferka L. - Lachman M. 4, Kubis I. 4, Frančik L. 4, Petřik J. 4, Gajda J. 3, Ustrnul J., Ham J. 1, Baranek L. 2, Němčik J.4.

2-3  17:00  Białoruś - Ciechanów 32:32 (20:14)
Zawodnicy Białorusi: Lpitski M., Vakaruk V., - Ynkowski S. 8, Bachko A. 8, Radziukor S. 6, Varvashevich V. 6, Navitski A. 1, Kos A., Vakaruk V., Vaitulevich A., Voishal M., Shakhouski M. Arżhynski K., Niasvadzba M. 3.

Zawodnicy Ciechanowa: Krajewski M. Grzybkowski R. 1, - Krysiak M. 1, Niećko R. 3, Rurarz K. 3, Bonisławski J. 4, Prątnicki M. 6, Kraszewski P., Jurkiewicz Ł. 4, Bundalo M., Nowaliński Sz. 2, Krajewski R. 3, Pakulski P. 6, Dmowski S., Marszałek A. 

5-6  18:45  ChKS - Ostrava 30:25 (13:13)
Zawodnicy ChKS-u : 
Łuczyński K., Grobowski M. 1, Wnuk P. - Kuśmierczyk M. 5, Gajewski A. 4, Fałdrowicz R. 3, Kosik A. 3, Pieczyński D. 3, Kulisz Mi. 3, Urbański M. 2, Walczak R. 2, Witczak K. 1, Kucharski M. 1,  Matusiak M. 1, Sobieraj Ł., Kulisz Ma., Łuczyński Ł. Gomółka G.

Zawodnicy Ostravi: Prauzek R., Faferka L. - Lachman M. 8, Kubis I. 7, Frančik L. 6, Petřik J. 3, Gajda J. 1, Ustrnul J., Ham J,. Baranek L., Němčik J.

 

niedziela (5.09.2010)
o I miejsce 
13:30 ChKS - Ciechanów 26:30 (13:14)
o III miejsce 
11:45 Białoruś - Ostrava 33:28 (22:13)
o V miejsce 
10:00 AZS UŁ PŁ Anilana Łódź - Pabiks Pabianice 37:33 (16:13)

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

20190217 162713

Zawodniczki ChKS PŁ pokonały wyżej notowane rywalki!

W niedzielę, 17 marca, drużyna ChKS PŁ podejmowała K.S. AP-Poznań. Przed tym spotkaniem nasze zawodniczki miały na koncie zaledwie 4 wygrane spotkania, zaś ekipa z Wielkopolski aż 10, nie dziwi więc, ż
52397716 778598395829089 292171734495264768 n

Coroczny turniej Mastersów na hali ChKS. Nasi oldboye zagrają dla Kuby!

W najbliższą sobotę, 16 marca, na hali Chojeńskiego Klubu Sportowego odbędzie się coroczny turniej Masters, organizowany przez ChKS Łódź Oldboy Handball Team. Impreza, która co roku przyciąga entuzjast
53678740 388704951926392 4879415205710266368 n

Wygrana juniorek mł.!

ChKS Łódź - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 33:31 (16:19) Zawodniczki ChKS-u: Lebioda - Sibelska 11 (6/7), Olejnik 5, Tomczyk 5, Olszak 4, Czekała 3, Galewicz 2, Łukasik 2, Grzelak 1, Hodorowicz, Konc