20 styczeń 2015 18:57

Wygrana na rozpoczecie 2 rundy // II Ligi Mężczyzn ChKS - Radom

24.01.2015r. (sobota) godz. 18:00

ChKS Łódź -  KS Uniwersytet Radom  33:27 (14:15)

Zawodnicy ChKS-u:Górecki, Bomberski, Florczak 1(1/1),- Witczak 8, Fałdrowicz 6(3/4), Biernacki 6, Urbański 4, Darnowski 2, Sadliński 2(1/1), Walczak 2, Sobieraj 1, Świątkiewicz 1, Rzepecki, Przybylski, Scios, Kaźmierczak.
Karne: 5/6
Kary: 6min (2x2' KAźmierczak, 2' Sadliński)
Najwięcej dla Radomia: Rojek 11
Karne: 5/7
Kary: 6min

Wygrana na rozpoczęcie 2 rundy.
W sobotę przed własną publicznością czerwono-czarni rozegrali spotkanie z KS Uniwersytet Radom. Mecz rozpoczął się rzutem karnym dla gości. Na linii 7 metrów stanął Cupryś D. zamieniając rzut na bramkę. Początek meczu łódzcy szczypiorniści nie mogą zaliczyć do udanych. W pierwszych minutach meczu zawodnicy T. Walickiego nie mogli pokonać bramkarza rywali i w 5 minucie meczu przegrywali 0:3. Pierwszą bramkę ChKS zdobył po rzucie karnym, który wykonywał R. Fałdrowicz. Minutę później ponownie widzimy Fałdrowicz pokonującego z linii 7 metrów goalkeeper-a przeciwników. W 17 minucie spotkania na tablicy wyników 8:7 wydawałoby się że gra naszych szczypiornistów powinna się uspokoić niestety było inaczej. Nastąpił przestój w zespole gospodarzy i w przeciągu 6 minut goście rzucają nam 6 bramek a my żadnej. Rywale prowadza w 25' 8:13. Dobra postawa bramkarza R. Florczaka pozwoliła na wyprowadzenie paru szybkich piłek i czerwono - czarni zaczęli odrabiać straty. Pierwsza połowa kończy się 14:15. Pierwsza połowa to masa błędów z naszej strony, złe podania, błędy kroków, podania w aut i kiepska gra w obronie. Jedyne co może cieszyć po pierwszej połowie to dobra gra w osłabieniu, gdzie udało nam sie nie stracić bramki.
W drugiej połowie można było zobaczyć inny zespół w obronie, ChKS grał agresywniej co umożliwiało wyprowadzanie kontry. W 39' ChKS wyszedł na prowadzenie, którego już nie stracił do końca spotkania. Z minuty na minuty łodzianie powiększali swoje prowadzenie. Mecz skończył się 33:27. Dobrą formą na drugą rundę pochwalić się mogą K. Witczak oraz R. Fałdrowicz. Nasi bramkarze, również mogą zaliczyć ten mecz do udanych.

Gratulujemy wygranej!!
Łódź, ul. Kosynierów Gdyńskich 18

Po ponad miesięcznej przerwie wracamy na parkiety 2 Ligii Mężczyzn.
2 rundę rozpoczynamy meczem u siebie z beniaminkiem  KS Uniwersytet Radom. ChKS zakończył pierwszą rundę na miejscu VII z dorobkiem 14 punktów, przegrywając ostatni mecz z Politechniką Anilana Łódź. Rywal gospodarzy coraz lepiej radzi sobie w lidze, zajmując 9 miejsce z 12pkt na swoim koncie. Podopieczni T. Walickiego muszą zwrócić szczególną uwagę na snajpera KS Uniwersytet  P. Rojek, który po pierwszej rundzie zajął pozycje lidera w tabeli strzelców z 95 bramkami na swoim koncie. To prawie ¼ wszystkich zdobytych bramek przez Radom. Mamy nadzieje że nasi zawodnicy bardzo dobrze wykorzystali przerwę w lidze na doszlifowanie gry w obronie oraz poprawienie swojej skuteczności rzutowej. W pierwszej rundzie mogliśmy zobaczyć bardzo zróżnicowane spotkania czerwono-czarnych począwszy od znakomitych spotkań do bardzo nieudanych. Liczymy, że jednym z postanowień noworocznych zawodników ChKS-u jest granie na równym poziomie oraz wygrywanie meczy. Zapraszamy wszystkich na hale ChKS-u do kibicowania naszym zawodnikom.