avatar
Szymon Kubicki
19 marzec 2019 16:53

Zawodniczki ChKS PŁ pokonały wyżej notowane rywalki!

20190217 162713

W niedzielę, 17 marca, drużyna ChKS PŁ podejmowała K.S. AP-Poznań. Przed tym spotkaniem nasze zawodniczki miały na koncie zaledwie 4 wygrane spotkania, zaś ekipa z Wielkopolski aż 10, nie dziwi więc, że to Poznanianki były zdecydowanymi faworytkami spotkania.

Początek meczu to typowa gra bramka za bramkę, a nawet obrona za obronę. Pierwsze dwie bramki zdobyła Katarzyna Ostros, później wynik podwyższały z rzutów karnych Milena Walicka (2) oraz Beata Walicka. W 18 minucie obie drużyny miały na koncie zaledwie po 5 trafień. "Akademiczkom" z Łodzi wciąż zdarzały się drobne błędy przy rozgrywaniu piłki oraz kiepska skuteczność, za to kompensowały to świetną grą w obronie, dzięki czemu rywalki nie odskakiwały na większą liczbę bramek. W tej samej minucie czerwoną kartkę za bardzo niebezpieczny faul na Wiktorii Szymczak otrzymała Magdalena Ziółkowska, jedna z najlepszych zawodniczek naszych rywalek. Na szczęście, choć upadek naszej rozgrywającej wyglądał fatalnie, a "Wiki" przez jakiś czas nie mogła wstać, ostatecznie zacisnęła zęby i kontynuowała grę. Dopiero w 24 minucie Poznanianki rzuciły 6 bramkę, a chwilę później wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Kibice obawiali się, że Łodziankom po raz kolejny zdarzył się przestój w grze, ale nic podobnego. Natalia Szmigielska rzuciła dwie bramki z rzędu, a w 27 minucie kontratak wykończyła Małgorzata Kisiel. ChKS PŁ wyszedł na prowadzenie 8:7, którego nie oddał już do końca pierwszej połowy.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia rywalek z rzutu karnego, ale kolejne dwie bramki zdobyły pod rząd Magdalena Piątczak oraz WIktoria Szymczak. Poznanianki dodały trafienie na 10:8, ale w tym momencie ChKS PŁ ruszył do ataku! Najpierw kolejny karny zamieniła na bramkę Milena Walicka, a później dwa trafienia zaliczyła Szmigielska, i "Akademiczki" prowadziły już 13:8! Kolejne chwile grozy kibice przeżyli w 50 minucie spotkania, kiedy Poznanianki doszły łódzki zespół na trzy bramki 17:14, na szczęście kolejne cztery trafienia to dzieło Mileny Walickiej oraz Patrycji Mularczyk. Pod koniec meczu Łodzianki prowadziły już nawet siedmiema bramkami po trafieniach Beaty Walickiej i Małgosi Kisiel, ostatecznie wygrały 23:18.

Był to nareszcie mecz, na który czekali wszyscy - trenerzy, zawodniczki, kibice - mecz walki, mocnej obrony (aż osiem kar dwuminutowych przy zaledwie czterech rywalek), utrzymywania koncentracji od początku do końca. Ale także - czas najwyższy - dobrej skuteczności w ataku. Jak podsumowała po meczu kapitan ChKS-u, Marta Sadowska, tak dobra skuteczność sprawia wreszcie zawodniczkom przyjemność. I nie ukrywajmy, widać to było na boisku.

Niedzielny sukces Łodzianek był także możliwy dzięki znakomitej wręcz postawie naszej bramkarki - Marceliny Lis. To, co wyprawiała międzuy słupkami "Lisu" przyprawiały rywalki o ból głowy. Zagrała na naprawdę wysokim, ponad 40-sto procentowym poziomie skuteczności, a kwintesencją jej świetnej gry było złapanie rzutu z lewej połówki w dwie ręce (i rzucenie szybkiej kontry zakończonej bramką). Widać, że gra na wyższym szczeblu rozgrywek (przyp. Marcelina Lis przebywa na upożyczeniu szkoleniowym w zespole PGNiG Superligi - KPR Kobierzyce) przynosi efekty. Nasza wychowanka od momentu wejścia na boisko nawet na sekundę nie oddała miejsca między słupkami. Po meczu nie mogło nikogo dziwić, że została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania.

Kolejny mecz ChKS PŁ rozegra na wyjeździe z MTS Kwidzyn.

 

ChKS PŁ Łódź - K.S. AP-Poznań 23:18 (8:7)

Lis, Brudzyńska, Wałcerz - Szmigielska 4, M. Walicka 4, P. Mularczyk 3, Piątczak 3, Kisiel 2, Ostros 2, Szymczak 2, B. Walicka 2, Sadowska 1, Janasik, Borowiec, K. Mularczyk,

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

91588412 1342013582659358 8495783376953802752 n

Po długiej chorobie dziś w nocy zmarł Kazimierz Fijałkowski

Po długiej chorobie dziśw nocy zmarł Kazimierz Fijałkowski. Były zawodnik naszego klubu,w ostatnich czasach reprezentowałklub w drużynie Mastersów. Dobry Kolega oraz Przyjaciel klubu. Składamy c
Przechwytywanie w trybie pe%c5%82noekranowym 2020 03 10 204445.bmp

Zapowiedź! I liga kobiet Łódź - SMS II

Zgodnie z decyzją Związku Piłki Ręcznej w Polsce najbliższe mecze I ligi kobiet będą odbywać się bez udziału publiczności. 15.03.2020. (niedziela) godz. 17:00 ChKS PŁ Łódź - SMSZPRP II Pł
75491816 2604146822957027 8047361466669465600 o

I liga kobiet AWF Warszawa - Łódź

08.03.2020r. (niedziela) godz. 17:00 AZS AWF Warszawa - ChKS PŁ Łódź Warszawa, ul. Marymoncka 34