Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Szymon Kubicki
18 październik 2018 17:19

ChKS PŁ przed kolejnym wyzwaniem. Do Łodzi przyjeżdża zespół z Gniezna

Dsc 0139

Drużyna ChKS Politechniki Łódzkiej gra w tym sezonie ze zmiennym szczęściem. W meczach przed własną publicznością potrafi wygrać (odpowiednio z MKS Karczew oraz SKF KPR Sparta Oborniki), ale zdecydowanie gorzej radzi sobie na wyjazdach, na których przegrała z Dwójką Łomża, oraz - dość nieoczekiwanie - z Drwęcą Novar Lubicz. Łódzcy kibice przyzwyczajeni są do oglądania pasjonujących pojedynków i prawdziwej walki, z czego przed własną publicznością słyną "Akademiczki". Mamy wielką nadzieję, że tak samo będzie w najbliższym meczu, który ChKS PŁ rozegra z MKS PR Urbis Gniezno. Z tą drużyną w poprzednim sezonie niemal do samego końca walczyliśmy o awans, a w meczu rundy rewanżowej - właśnie na własnej hali - to nasza ekipa dyktowała warunki, pozwalając przeciwniczkom rzucić zaledwie 6 bramek w pierwszych trzydziestu minutach. Ale tamten mecz to już historia, i na pewno niedzielny pojedynek nie będzie równie łatwy dla naszych seniorek.

Tym bardziej, że, jak wspomina pierwsza trener, Agnieszka Kowalska, wciąż, pomimo kilku rozegranych kolejek, wciąż drużyna ChKS Politechniki ma problemem ze skutecznością rzutową. Jest to zresztą główny powód tego, że nasz zespół zdobył zaledwie 7 z 12 punktów, jakie planowaliśmy. To pokazuje, że na każdy mecz należy wychodzić w pełni skoncentrowanym, tym bardziej, że teraz przed nami mecze ze zdecydowanie silniejszymi rywalami.

Na pewno na wyniki meczy wpływ ma nieobecność Martyny Gomółki (uraz łokcia) oraz Aleksandry Kutnik (uraz kolana), których nie zobaczymy na boisku w pierwszej rundzie. Niestety do tej dwójki nieobecnych dołączy Małgorzata Kisiel, która uległa poważnej kontuzji kostki podczas ostatniego meczu. Na szczęście pierwsze badania są optymistyczne, wskazują na rozerwanie torebki stawowej (obawialiśmy się nawet zerwania więzadeł), aczkolwiek w piątek zawodniczka przejdzie w Chojeńskim Centrum Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Primus Medicus (nasz partner) badanie USG, które ostatecznie rozstrzygnie kwestię diagnozy. Liczymy na to, że nic więcej się nie stało, i Gosia w najbliższych tygodniach dołączy do zespołu.

Natomiast, co bardzo nas cieszy, w meczu z Gnieznem wystąpi jedna z najważniejszych zawodniczek "Akademiczek" z ubiegłego sezonu, Katarzyna Sobińska. Ta doświadczona skrzydłowa, która może występować także na środku rozegrania, z uwagi na sprawy prywatne postanowiła zawiesić buty na "kołku", ale na nasze szczęście dała się namówić na jeszcze jeden sezon gry, aby pomóc nam w trudnych chwilach. Naprawdę doceniamy!

 

ChKS Politechnika Łódzka - MKS PR Urbis Gniezno

niedziela, 21 października 2018, godz. 16:00

Wstęp wolny!

 

ZAPRASZAMY!

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

2000px black ribbon.svg

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2019 r. odszedł od nas w wieku 66 lat

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2019 r. odszedł od nas w wieku 66 lat ś+p Tomasz Jakub Lasiński byly prezes Chojeńskiego Klubu Sportowego i Honorowy Członek Klubu. Uroczy
No image thumb

AWANS do 1/8 !! 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek mł. w Piłce Ręcznej

1/16 Mistrzostw Polski Juniorek mł. w Piłce Ręcznej 29-31.03.2019r. Grupa D 1. ChKS Łódź 2. SPR Pogoń 1945 Zabrze 3. MTS “Giżycko” 4. GUKS Bellator Ryjewo 29.03.2019 r. (piątek)
20190217 162713

Zawodniczki ChKS PŁ pokonały wyżej notowane rywalki!

W niedzielę, 17 marca, drużyna ChKS PŁ podejmowała K.S. AP-Poznań. Przed tym spotkaniem nasze zawodniczki miały na koncie zaledwie 4 wygrane spotkania, zaś ekipa z Wielkopolski aż 10, nie dziwi więc, ż