Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Milena Walicka
18 październik 2017 14:24

Czwarte zwycięstwo !! I liga kobiet Gniezno -Łódź

22551067 10214283520230488 422015365 o

21.10.2017r. (sobota) godz. 18:00

MKS PR URBIS Gniezno - ChKS PŁ Łódź  22:26 (12:13)

Zawodniczki ChKS-u: Szczurek, Lis, - Sobińska 7, Moskal 6 , Gomółka 4, Walicka M. 4(3/4), Kisiel 2, Walicka B. 1, Sadowska 1, Nyga 1(1/3). Piątczak, Szmigielska, Ostros, Mularczyk P. Murczak, Pesel.
Karne: 4/7
Kary: 12min ( 2x2 min Kisiel, po 2 min Piątczak, Walicka B., Walicka M., Pesel.)

Najwięcej dla Gniezna: Różańska 8, Giszczyńska 6
Karne: 3/10
Kary: 8min

 

Gniezno, ul. Paczkowskiego GOSiR

 

 

W sobotnim meczu ostatniej kolejki I ligi kobiet zespół ChKS PŁ zmierzył się MKS PR URBIS Gniezno. Pierwsza połowa zaczęła się od równej gry bramka za bramkę. Niestety między 16 a 21 minutą spotkania zawodniczki czerwono-czarnych zdekoncentrowały się czego skutkiem była utrata 5 bramek z rzędu i na tablicy widniał wynik 9:5 dla przeciwnika. Na szczęście wzięty czas przez naszego trenera przyniósł pozytywny skutek bowiem zawodniczki z Chojen szybko odrabiły straty i na przerwę zeszły wygrywając 13:12.
Druga połowa to całkowita dominacja czerwono-czarnych, które z minuty na minutę grały coraz lepiej i powiększały swoją przewagę punktową. Dobrze funkcjonowała agresywna obrona, która pozwoliła przechwytywać piłkę, wyprowadzać kontry i zdobywać łatwe bramki przez nasze skrzydłowe. Niestety prowadzący spotkanie sędziowie pozwolili na zbyt ostrą grę o czym świadczy ilość podyktowanych rzutów karnych 10 dla gospodyń i 7 dla naszego zespołu oraz kar dwuminutowych 4 dla Gniezna oraz 6 dla ChKS PŁ. Konsekwencją takiego łagodnego sposobu prowadzenia zawodów był zamierzony, brutalny faul na naszej zawodniczce M. Sadowskiej na 30 sek przed końcem meczu. Popełniła go najbardziej doświadczona zawodniczka gospodyń J. Różańska. Sędziowie za to przewinienie orzekli tylko karę 2 minut i rzut karny zamiast użyć niebieskiej kartki. Niestety faul ten okazał się bardzo nieszczęśliwy dla Marty albowiem uległa ona poważnej kontuzji. Kolejny raz kapitalnie w bramce broniła K. Szczurek, która popisała się wieloma skutecznymi obronami w sytuacjach sam na sam oraz obroniła 5 rzutów karnych. Czerwono-czarne kolejny raz zasługują na pochwałę za ambitną postawę, walkę i zwycięstwo. Cieszy wygrana jednak smuci niepotrzebna kontuzja naszej zawodniczki. Najskuteczniejsze nasze zawodniczki to: K. Sobińska - 7, Ż. Moskal - 6, M. Gomółka - 4, M. Walicka - 4.
Wszystkim zawodniczkom należą się gratulacje za wspaniałą walkę i czwarte zwycięstwo w rozgrywkach I ligi kobiet.


W 4 kolejce grupy A zmierzymy się na wyjeździe z zespołem z Gniezna. Nasze rywalki zajmują 5 lokatę w tabelii, mają na swoim koncie 2 wygrane (z drużyną Łomży oraz Lubicza) oraz jedną przegraną (z SMS ZPRP I). 

KOMENTARZE 1
avatar
c
chks 23 październik 2017 10:18
BRAWO dziewczyny !!! wzmocnienia sa strzalem w 10 , super bramka i oba skrzydełka ! reszta tez daje rade oby tak dalej !!!!!!!

Zobacz też inne aktualności

44407423 589275581489140 6584847075710599168 n

Drużyna ChKS Masters Łódź ropoczęła granie!

Piłka ręczna to sport, który na zawsze pozostaje w sercu zawodników, którzy uprawiali tę dyscyplinę. Tak właśnie jest z zawodnikami, którzy tworzą drużynę tzw. "oldboyów", choć to nazwa dość myląca, bo
Dsc 0139

ChKS PŁ przed kolejnym wyzwaniem. Do Łodzi przyjeżdża zespół z Gniezna

Drużyna ChKS Politechniki Łódzkiej gra w tym sezonie ze zmiennym szczęściem. W meczach przed własną publicznością potrafi wygrać (odpowiednio z MKS Karczew oraz SKF KPR Sparta Oborniki), ale zdecydowan
Dsc 0164

Kiepskie humory po meczu z Lubiczem..

Trzynasty dzień października okazał się wyjątkowo pechowy dla naszych pierwszoligowych zawodniczek. Po pierwsze, bus, który miał dowieźć naszą drużynę na mecz, "złapał gumę", i trzeba było szukać - na