Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Milena Walicka
18 październik 2017 14:24

Czwarte zwycięstwo !! I liga kobiet Gniezno -Łódź

22551067 10214283520230488 422015365 o

21.10.2017r. (sobota) godz. 18:00

MKS PR URBIS Gniezno - ChKS PŁ Łódź  22:26 (12:13)

Zawodniczki ChKS-u: Szczurek, Lis, - Sobińska 7, Moskal 6 , Gomółka 4, Walicka M. 4(3/4), Kisiel 2, Walicka B. 1, Sadowska 1, Nyga 1(1/3). Piątczak, Szmigielska, Ostros, Mularczyk P. Murczak, Pesel.
Karne: 4/7
Kary: 12min ( 2x2 min Kisiel, po 2 min Piątczak, Walicka B., Walicka M., Pesel.)

Najwięcej dla Gniezna: Różańska 8, Giszczyńska 6
Karne: 3/10
Kary: 8min

 

Gniezno, ul. Paczkowskiego GOSiR

 

 

W sobotnim meczu ostatniej kolejki I ligi kobiet zespół ChKS PŁ zmierzył się MKS PR URBIS Gniezno. Pierwsza połowa zaczęła się od równej gry bramka za bramkę. Niestety między 16 a 21 minutą spotkania zawodniczki czerwono-czarnych zdekoncentrowały się czego skutkiem była utrata 5 bramek z rzędu i na tablicy widniał wynik 9:5 dla przeciwnika. Na szczęście wzięty czas przez naszego trenera przyniósł pozytywny skutek bowiem zawodniczki z Chojen szybko odrabiły straty i na przerwę zeszły wygrywając 13:12.
Druga połowa to całkowita dominacja czerwono-czarnych, które z minuty na minutę grały coraz lepiej i powiększały swoją przewagę punktową. Dobrze funkcjonowała agresywna obrona, która pozwoliła przechwytywać piłkę, wyprowadzać kontry i zdobywać łatwe bramki przez nasze skrzydłowe. Niestety prowadzący spotkanie sędziowie pozwolili na zbyt ostrą grę o czym świadczy ilość podyktowanych rzutów karnych 10 dla gospodyń i 7 dla naszego zespołu oraz kar dwuminutowych 4 dla Gniezna oraz 6 dla ChKS PŁ. Konsekwencją takiego łagodnego sposobu prowadzenia zawodów był zamierzony, brutalny faul na naszej zawodniczce M. Sadowskiej na 30 sek przed końcem meczu. Popełniła go najbardziej doświadczona zawodniczka gospodyń J. Różańska. Sędziowie za to przewinienie orzekli tylko karę 2 minut i rzut karny zamiast użyć niebieskiej kartki. Niestety faul ten okazał się bardzo nieszczęśliwy dla Marty albowiem uległa ona poważnej kontuzji. Kolejny raz kapitalnie w bramce broniła K. Szczurek, która popisała się wieloma skutecznymi obronami w sytuacjach sam na sam oraz obroniła 5 rzutów karnych. Czerwono-czarne kolejny raz zasługują na pochwałę za ambitną postawę, walkę i zwycięstwo. Cieszy wygrana jednak smuci niepotrzebna kontuzja naszej zawodniczki. Najskuteczniejsze nasze zawodniczki to: K. Sobińska - 7, Ż. Moskal - 6, M. Gomółka - 4, M. Walicka - 4.
Wszystkim zawodniczkom należą się gratulacje za wspaniałą walkę i czwarte zwycięstwo w rozgrywkach I ligi kobiet.


W 4 kolejce grupy A zmierzymy się na wyjeździe z zespołem z Gniezna. Nasze rywalki zajmują 5 lokatę w tabelii, mają na swoim koncie 2 wygrane (z drużyną Łomży oraz Lubicza) oraz jedną przegraną (z SMS ZPRP I). 

KOMENTARZE 1
avatar
c
chks 23 październik 2017 10:18
BRAWO dziewczyny !!! wzmocnienia sa strzalem w 10 , super bramka i oba skrzydełka ! reszta tez daje rade oby tak dalej !!!!!!!

Zobacz też inne aktualności

38420314 2165052437041254 743926552286199808 n

Pierwszy tydzień przygotowań za nami

W poniedziałek (30.07.) zespół naszych seniorek rozpoczął okres przygotowawczy. Dziewczyny w tym tygodniu szlifowały swoją wydolność tlenową oraz siłę. Pierwszy tydzień zawdniczki trenowały w mniejszym
No image thumb

KADRA NARODOWA JUNIORÓW MŁODSZYCH

Z ogromną radością informujemy, że nasz zawodnik Jakub Wrona otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji junorów młodszych prowadzonej przez Mariusz Jurasika. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 1-11
Ampy

Politechnika Łódzka kobiet zdobyła złoto wśród uczelni technicznych i srebro w klasyfikacji generalnej

Na Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej kobieca reprezentacja Politechniki Łódzkiej zdobyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoty wśród uczelni technicznych. Mecz finałowy odb