Szymon Kubicki
18 luty 2019 21:16

Udany rewanż Akademiczek!

20190217 162713

Tak jak się spodziewaliśmy, niedzielne spotkanie z drużyną Drwęcy Novar Lubicz było pokazem żądzy rewanżu i udowodnienia, kto zasługuje na wyższe miejsce w tabeli. I te emocje było widać już od pierwszych minut spotkania, kiedy to nasze dziewczyny świetnie broniły własnej bramki, za to pod drugą bramką były nerwowe i nie potrafiły sfinalizować dobrych akcji. Stan gry zmienił się dopiero w 5 minucie meczu, kiedy to Marta Sadowska wykorzystała rzut karny.

Od tego momentu mecz toczył się bramka za bramkę, raz na prowadzenie wychodziły łodzianki, innym razem lubiczanki. Na przerwę Akademiczki schodziły, prowadząc zaledwie 11:10, choć to prowadzenie powinno być zdecydowanie wyższe. To, co nie udało się w pierwszej połowie, zaczęło wreszcie wychodzić na początku drugiej. Ciężar zdobywania bramek spoczął wtedy na naszych dwóch młodych wychowankach, Karolinie Niedbale i Barbarze Sibelskiej. Pod koniec spotkania z kolei najpierw trzy bramki pod rząd zdobyła Marta Sadowska, która została uznana za najlepszą zawodniczkę meczu, a ostatnie trzy bramki zdobyła Kinga Mularczyk.

Trzeba oddać naszym zawodniczkom, że pokazały prawdziwą wolę walki, od początku do końca starając się kontrolować mecz. Co równie ważne, wyszły dobrze przygotowane na obronę 3-3, którą często stosują w swoich meczach zawodniczki Drwęcy. Duet trenerski Agnieszka Kowalska - Tomasz Walicki już od dłuższego czasu opracowywali taktykę na różne warianty defensywy, co sprawdziło się w trakcie spotkania.

Na koniec należy również podkreślić ogromny wkład w zwycięstwo wszystkich trzech bramkarek, które wystąpiły w meczu. Każda z nich broniła na imponującym, ponad 50-cio procentowym poziomie skutecznych obron!!!

Dzięki wygranej zespół ChKS PŁ zbliżył się w tabeli do zajmującego 8. miejsce MKS Karczew, z którym w bezpośrednim spotkaniu powalczy już 14 marca o wyższe miejsce. Ale zanim to nastąpi, przed nami kolejna kolejka, w której łodzianki udadzą się na mecz do Gniezna.

ChKS PŁ - Drwęca Novar Lubicz  26:19 (11:10)

Wałcerz, Lis, Brudzyńska - Sadowska 6, K. Mularczyk 5, Niedbała 3, Sibelska 3, Ostros 2, Piątczak 2, Borowiec 1, gitzel 1, Kisiel 1, P. Mularczyk 1, B. Walicka 1, M. Walicka, Szymczak, Janasik