Jednobramkowa wygrana // II Liga Meżczyzn ChKS - Ostrołęka

21.02.2015r. (sobota) godz. 18:00

ChKS Łódź - UMCS Trójka Ostrołęka 28:27 (17:15)

Łódź, ul. Kosynierów Gdyńskich 18

Zawodnicy ChKS-u: Górecki, Bomberski, Florczak, - Fałdrowicz 9(2/2), Sadliński 5, Witczak 3, Sobieraj 3, Darnowski 2, Scios 2, Przybylski 1, Urbański 1, Walczak 1, Kaźmierczak 1, Pietrusiak, Świątkiewicz, Kuśmierczyk.
Karne: 2/2
Kary: 6min (2min Fałdrowicz, 2x2min Przybylski)

Najwięcej dla Ostrołęki: Obidziński 11
Karne: 3/3
Kary: 4min

Jednobramkowa wygrana ChKS-u.

Był to bardzo ważny mecz dla podopiecznych T. Walickiego, umożliwiający zbliżenie się do czołówki tabeli. W składzie ChKS-u zabrakło  P. Biernackiego, który boryka się z kontuzja złapaną podczas ¼ MP Juniorów. W sobotę w hali ChKS-u można było zobaczyć bardzo wyrównane spotkanie. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie przewagi dającej spokojne prowadzenie. W pierwszej odsłonie meczu czerwono-czarnym towarzyszył chaos w ataku pozycyjnym oraz błędy własne, po których rywal często trafiał do naszej bramki. W ostatnich minutach pierwszej połowy udało się opanować emocje i  wyjść na prowadzenie. Po gwizdku na przerwę schodzimy do szatni z 2 bramkową przewagą 17:15.
2 połowa to odzwierciedlenie pierwszej. Gospodarze nie ustrzegli się od popełnienia tych samych bledów i zamiast powiększać przewagę pozwolili przeciwnikom niwelować straty a nawet wyjść na prowadzenie. Końcówka meczu w wykonaniu gospodarzy jak zwykle była bardzo nerwowa i towarzyszyło jej wiele emocji. Wynik spotkania był otwarty do ostatniego gwizdka. Bramkę na prowadzenie w 58’ zdobył M. Kaźmierczak zaskakując rywala rzutem z 2 linii. Jednak przeciwnicy długo nie czekali z odpowiedzią. Ostatnią bramkę dającą wygraną ChKS-u: zdobył R. Walczak. Mecz kończy się wynikiem 28:27. Gratulujemy walki do ostatniej sekundy! Kolejnym przeciwnikiem jest lider rozgrywek
Orlen Wisła II Płock.

Kolejnym rywalem ChKS-u jest UMCS Trójka Ostrołęka. Zespół zajmuje obecnie 9 miejsce w tabeli. W pierwszej rundzie mecz z Ostrołęką zakończył się remisem 23:23 lecz do przerwy wygrywali gospodarze 13:10. Przeciwnik jest głodny punktów, ponieważ nie wygrał jeszcze ani jednego spotkania w 2 rundzie. Rywal zapewne zrobi wszystko aby wyjechać z Łodzi jednym punktem na swoim koncie. Podopieczni T. Walickiego szczególną uwagę muszą zwrócić na R. Niećko najlepszego snajpera w Ostrołęce.
 Nasi szczypiorniści mieli 2 tygodnie na przygotowanie się do tego spotkania, ponieważ w poprzedni weekend nasi juniorzy pojechali na ¼ MP. Przez ten czas czerwono-czarni mogli poprawić swoje błędy z ostatniego meczu. Czy tak się stało i czy tym razem ChKS okaże się lepszy? Wszystkiego dowiemy się już w sobotę o godz. 18:00 na hali ChKS-u przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18. Przyjdź i bądź naszym 8 zawodnikiem na boisku.