Szymon Kubicki
16 wrzesień 2019 22:13

Dobra druga połowa to za mało na AWF

3

Od porażki rozpoczęły nowy sezon zawodniczki ChKS PŁ, które w sobotę uległy przeciwniczkom z AZS AWF Warszawa.

Od samego początku mecz toczył się bramka za bramkę. Doskonale od pierwszych minut wprowadziła się do zespołu Natalia Kowalska, która zdobyła pierwsze trzy bramki dla łódzkich Akademiczek. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona, którą przygotowali na ten mecz trenerzy Agnieszka Kowalska oraz Tomasz Walicki. Łodzianki świetnie walczyły do 13 minuty, kiedy to zacięły się w ataku, nie zdobywając już bramki do końca pierwszej połowy. Bezlitośnie wykorzystywały to Warszawianki, które powinny prowadzić już naprawdę wysoko, na szczęście po raz kolejny Marcelina Lis udowodniła, że nie bez kozery grała w młodzieżowej kadrze Polski. Dość powiedzieć, że "Lisu" obroniła dwa kontrataki oraz rzut karny pod rząd! Pierwsza połowa zakończyła się znaczym, ośmiobramkowym, prowadzeniem AZS AWF.

Na drugą połowę zawodniczki ChKS PŁ wyszły ze zdecydowaną wolą walki. Od początku zaczęły odrabiać straty, doszły Warszawianki na pięć bramek, a między słupkami w naszej bramce doskonale prezentowała się Justyna Brudzyńska. Niestety wtedy przeciwniczki znowu wykorzystały dwa błędy naszej ekipy. Był to szalony okres, w którym AZS AWF prowadził już nawet 10 bramkami, jednak Akademiczki z Łodzi nie odpuściły meczu aż do samego końca, ostatecznie przegrywając sześcioma trafieniami, drugą połowę zwyciężając 17:15. Niestety bezpieczna przewaga Warszawianek z pierwszej połowy dała im pierwszą w tym sezonie wygraną.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 ChKS PŁ ponownie wystąpi przed własną publicznością, podejmując MMKS Jutrzenkę Płock. Serdecznie zapraszamy!

ChKS PŁ Łódź - AZS AWF Warszawa 23:29 (6:14)

Lis, Brudzyńska - Milena Walicka 5 (5/5k), Kowalska 4, Szmigielska 4, Beata Walicka 4, Agata 1, Borowiec 1, Gitzel 1, Niedbała 1, Piątczak 1, Sibelska 1, Kisiel, Szymczak

Najwięcej bramek dla AZS AWF: Szczukocka 6