Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Szymon Kubicki
16 wrzesień 2018 19:46

ChKS PŁ wygrywa w pierwszym meczu sezonu!!!

Dsc 0158

W sobotę, 15 września, zespół ChKS Politechnika Łódzka rozegrał pierwszy w sezonie 2018/2019 mecz, i to we własnej hali. Przeciwniczkami naszej drużyny była ekipa MKS Karczew, beniaminek I ligi. Co bardzo nas cieszy, pomimo pięknej pogody i wolnego weekendu, na trybunach pojawiło się wielu sympatyków klubu z łódzkich Chojen, w tym nasz niezastąpiony fanklub, który zawsze nas wspiera. Tym razem poprzeczkę podnieśli im kibice z Karczewa, którzy przyjechali za swoimi zawodniczkami, dzięki czemu oprawa i zabawa na trybunach była naprawdę wspaniała!

Jeśli przed meczem ktokolwiek myślał, że mecz zostanie zdominowany przez drużynę ChKS, na początku spotkania musiał przecierać oczy ze zdumienia. Pierwsze minuty to problem ze skutecznością i błędy własne, które bezlitośnie wykorzystywały przyjezdne, dzięki czemu po 5 minutach gry MKS prowadził 0:3. Dopiero w 6. minucie ChKS PŁ zdobył swoją pierwszą bramkę, której autorką była Marta Sadowska. Jednak obraz gry się nie zmieniał. Po krótkiej chwili zespół z Karczewa prowadził już 1:6, a chwilę później 2:7. W tym momencie w grze "Akademiczek" wreszcie coś zaskoczyło, dzięki czemu zaczęły one odrabiać straty. Nie ustrzegły się jednak dalszych błędów, przez co po pierwszej połowie wciąż przegrywały - 11:14 po 30 minutach gry.

W przerwie trenerzy Agnieszka Kowalska i Tomasz Walicki wstrząsnęli zawodniczkami z Łodzi, dzięki czemu obraz gry diametralnie się zmienił. W 38. minucie doświadczony zespół ChKS PŁ doprowadził do remisu, a już chwilę później wyszedł na pierwsze w meczu prowadzenie 18:17, do czego walnie przyczyniła się najskuteczniejsza w meczu, obrotowa Małgorzata Kisiel, która wykończyła cztery kolejne akcje. Przyjezdne z Karczewa pokazały jednak, że awans do I ligi wywalczyły absolutnie zasłużenie. Ich ambitna postawa sprawiła, że niemal do końca zawody toczyły się "na styku". Ostatecznie po 60 minutach gry ChKS PŁ mógł się cieszyć z wyniku 27:25, odnosząc niezwykle ważne zwycięstwo. Cieszy to tym bardziej, że kilka naszych podstawowych zawodniczek nie mogło wystąpić z powodu kontuzji lub innych powodów, a były to m.in. Martyna Gomółka, Patrycja Mularczyk, Małgorzata Kuśmierska czy Aleksandra Kutnik. Warty odnotowania był debiut w naszej drużynie Karoliny Wałcerz, która popisała się bramką zdobytą rzutem przez całe boisko, a także Wiktorii Szymczak. Swój pierwszy w karierze mecz w seniorskiej lidze zaliczyła Karolina Niedbała, nasza wychowanka :)

W trakcie meczu zbieraliśmy środki na pomoc dla naszej małej fanki, w ramach akcji "Gramy dla Zuzi", i jesteśmy wzruszeni ofiarnością wszystkich obecnych na zawodach osób. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy!!!

Zawodniczki ChKS-u: Wałcerz 1, Lis, - Kisiel 6, Walicka B. 5(2/2), Szmigielska 4, Ostros 4, Walicka M. 3 (2/2), Sadowska 2, Sobińska 1, Szymczak 1, Piątczak, Lutomierska, Mularczyk K, Borowiec, Nyga, Niedbała.
Karne: 4/4
Kary: 10 min (2x2min Walicka B, Walicka M, 2 min Sobińska)

Najwięcej dla Karczewa: Wójcik 11.
Karne: 6/6
Kary: 6 min

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

2000px black ribbon.svg

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2019 r. odszedł od nas w wieku 66 lat

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2019 r. odszedł od nas w wieku 66 lat ś+p Tomasz Jakub Lasiński byly prezes Chojeńskiego Klubu Sportowego i Honorowy Członek Klubu. Uroczy
No image thumb

AWANS do 1/8 !! 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek mł. w Piłce Ręcznej

1/16 Mistrzostw Polski Juniorek mł. w Piłce Ręcznej 29-31.03.2019r. Grupa D 1. ChKS Łódź 2. SPR Pogoń 1945 Zabrze 3. MTS “Giżycko” 4. GUKS Bellator Ryjewo 29.03.2019 r. (piątek)
20190217 162713

Zawodniczki ChKS PŁ pokonały wyżej notowane rywalki!

W niedzielę, 17 marca, drużyna ChKS PŁ podejmowała K.S. AP-Poznań. Przed tym spotkaniem nasze zawodniczki miały na koncie zaledwie 4 wygrane spotkania, zaś ekipa z Wielkopolski aż 10, nie dziwi więc, ż