Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Szymon Kubicki
16 sierpień 2018 18:07

Politechnika ChKS - został miesiąc do pierwszego meczu. Seniorki rozpoczęły drugi etap przygotowań do sezonu 2018/2019

Dsc 0090

Pierwszoligowy zespół Politechniki ChKS Łódź przygotowuje się do nowego sezonu w hali przy Kosynierów Gdyńskich oraz na pobliskim MOSiR "Stawy Jana". Drużyna, która już za miesiąc, 15 września, rozpocznie nowy sezon ligowy meczem u siebie z beniaminkiem I ligi, MKS Karczew, rozpoczęła drugi etap przygotowań. Nasze seniorki trenują obecnie codziennie w godzinach wieczornych, a także dwa razy w tygodniu od rana.

Drugi etap przygotowań to wprowadzenie do treningów elementów techniki oraz dalsza praca nad motoryką. Zespół zdecydowanie więcej czasu będzie trenował na hali. Jesteśmy obecnie w trakcie organizowania pierwszych meczy sparingowych, które, liczymy, że odbędą się już w najbliższym tygodniu.

Trener zespołu, Agnieszka Kowalska, uważa, że w porównaniu do zeszłego sezonu, nadchodzący będzie bardziej wymagający, ze względu na zwiększenie, o dwa, ilości zespołów: "Na pewno więcej czasu trzeba poświęcić na pracę nad wytrzymałością. Musimy jednak cały czas brać pod uwagę, że nasz zespół przeszedł przebudowę (do drużyny dołączyły nowe zawodniczki, w tym kilka utalentowanych i najlepiej rokujących wychowanek klubu), co z kolei sprawia, że równie wiele czasu należy poświęcić na trening techniczno-taktyczny oraz zgrywanie się drużyny. Będzie to dla nas duże wyzwanie, ale jestem pewna, że przed pierwszym gwizdkiem nowego sezonu będziemy gotowi."

O naszych nowych zawodniczkach opowiemy już w przyszłym tygodniu!

Zapraszamy również do śledzenia naszego fanpage'a na Facebook'u.

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

Christmas new year 2019

Zdrowych, Spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2019

Zdrowych, Spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2019 Życzy Zespół reczna-chks.pl
Dsc 01hub97

ChKS PŁ przed ważną walką o ligowe punkty

Zawodniczki ChKS Politechniki zamierzają w najbliższą środę pokazać, że nie grają w I lidze wyłączniew nagrodę za piękne oczy. Do Łodzi przyjedzie SMS ZPRP II z Płocka, czyli drużyna złożona z wielu ut
Dsc 0085

Pracowite weekendy przed naszymi Mastersami

Drużyna naszych oldboy'ów, ChKS Masters Łódź, najbliższe dwa weekendy spędzi na towarzyskich turniejach. Pierwszy z nich to 3. Turniej Piłki Ręcznej im. Hieronima Łubińskiego, który odbędzie się w sobo