Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Szymon Kubicki
15 październik 2018 17:26

Kiepskie humory po meczu z Lubiczem..

Dsc 0164

Trzynasty dzień października okazał się wyjątkowo pechowy dla naszych pierwszoligowych zawodniczek. Po pierwsze, bus, który miał dowieźć naszą drużynę na mecz, "złapał gumę", i trzeba było szukać - na próżno - wulkanizacji. Po kilku nieudanych próbach nasza ekipa przesiadła się do prywatnych aut i wreszcie wyruszyła w drogę. Już na meczu pech objawił się po raz drugi, kiedy to w pierwszych minutach kontuzji uległa Małgorzata Kisiel, do tej pory najskuteczniejsza zawodniczka ChKS PŁ, i jednocześnie ważne ogniwo naszej defensywy.

Ale ciężko zrzucić na pecha wszystko, co działo się na wspomnianym meczu z ostatnią w tabeli drużyną, czyli Drwęcą Novar Lubicz. Łodzianki pojechały tam w roli zdecydowanego faworyta, ale w tym dniu niestety nie potrafiły udźwignąć tej presji. O grze "Akademiczek" można powiedzieć wiele złego, ale na pewno nie wszystko. Na pewno po raz kolejny drużyna ChKS PŁ udowodniła, że ma jedną z najskuteczniejszych obron w I lidze, dając sobie rzucić zaledwie 20 bramek. Niestety poza tym ciężko poszukiwać jakichkolwiek pozytywów. Być może na słabą dyspozycję złożyło się godzinne oczekiwanie na naprawę busa, podróż autami, czy też wspomniana kontuzja Gosi Kisiel. Nie ulega bowiem wątpliwości, że w pierwszych minutach gra toczyła się bramka za bramkę, aż do wspomnianego incydentu. Tak czy inaczej, na cały wynik spotkania, wg trener Agnieszki Kowalskiej, po raz kolejny wpływ miała fatalna skuteczność, i to zarówno z rzutów karnych, jak i z rzutów z gry. Gdy dodamy do tego podwyższoną obronę przeciwniczek, problemy z łokciem jedynej nominalnej środkowej, Marty Sadowskiej, to scenariusz na katastrofę gotowy.

I ten scenariusz się niestety ziścił. Ale my wierzymy, że był to tylko wypadek przy pracy. Taki, jaki zdarza się każdej, nawet najlepszej drużynie. I jesteśmy pewni, że w najbliższym meczu przed własną publicznością "Akademiczki" pokażą to, z czego są znane, czyli waleczność i charakter wojowniczek.

 

Drwęca Novar Lubicz - ChKS Politechnika Łódzka 20:15 (10:6)

ChKS PŁ: Lis, Wałcerz - M. Walicka 6 (3 k.), Sadowska 2, Ostros 2, Szmigielska 2, B. Walicka 1, Kisiel 1, Lutomirska 1, K. Mularczyk, P. Mularczyk, Gitzel, Nyga, Piątczak, Szymczak, Borowiec

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

2000px black ribbon.svg

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2019 r. odszedł od nas w wieku 66 lat

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2019 r. odszedł od nas w wieku 66 lat ś+p Tomasz Jakub Lasiński byly prezes Chojeńskiego Klubu Sportowego i Honorowy Członek Klubu. Uroczy
No image thumb

AWANS do 1/8 !! 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek mł. w Piłce Ręcznej

1/16 Mistrzostw Polski Juniorek mł. w Piłce Ręcznej 29-31.03.2019r. Grupa D 1. ChKS Łódź 2. SPR Pogoń 1945 Zabrze 3. MTS “Giżycko” 4. GUKS Bellator Ryjewo 29.03.2019 r. (piątek)
20190217 162713

Zawodniczki ChKS PŁ pokonały wyżej notowane rywalki!

W niedzielę, 17 marca, drużyna ChKS PŁ podejmowała K.S. AP-Poznań. Przed tym spotkaniem nasze zawodniczki miały na koncie zaledwie 4 wygrane spotkania, zaś ekipa z Wielkopolski aż 10, nie dziwi więc, ż