II Liga Mężczyzn ChKS - UW

18.04.2015r. (sobota) godz. 18:00

ChKS Łódź - AZS UW Warszawa 23:32 (6:17)

Łódź, ul. Kosynierów Gdyńskich 18

Zawodnicy ChKS-u: Górecki, Bomberski, Mużdżyński, - Fałdrowicz 6(0/1),  Biernacki 4, Kuśmierczyk 4, Sadliński 3(3/3), Scios 3, Przybylski 2, Witczak 1, Stężała, Pietrusiak, Rzepecki, Darnowski, Świątkiewicz
Karne: 3/4
Kary: 4min (2min Stężała, czerwona kartka Świątkiewicz)

Najwięcej dla UW:  Zaprutko 6, Szpejna 5
Karne: 3/4
Kary: 6min

Nie moc ChKS w pierwszej połowie zaważyła o wyniku spotkania. Od kilku meczy zawodnicy T. Walickiego nie szczycą się dobrą formą. Mecz z UW był bardzo ważnym meczem, aby utrzymać  7 lokatę w tabeli. Początek meczu otworzył rzutem R. Fałdrowicz zdobywca 6 bramek. Niestety kolejne minuty nie układały się po naszej myśli. Mnóstwo rzutów z nieprzygotowanych pozycji, po których przeciwnicy zdobywali bramki z szybkich kontr. Brak powrotu do obrony kończyło się  łatwą bramką dla gości. Przeciwnicy bardzo szybko odskoczyli i stopniowo powiększali swoją przewagę. W pierwszej połowie bramkę rywali zamurował M. Malanowski, który dał się pokonać tylko 6 razy w pierwszej połowie. Jak na II ligę 6 bramek zdobytych  to dość marny wynik. UW prowadziło do przerwy już 11 bramkami 6:17.

Druga połowa w wykonaniu czerwono-czarnych lepsza ale nie dość  aby nawiązać kontakt z przeciwnikiem na mniej niż 6 bramek. Dobrą zmianę w bramce zrobił D. Górecki, który zastąpił swojego kolegę D. Bomberskiego, który miał dzisiaj gorszy dzień w bramce. Po przerwie gospodarze mieli już mniejszy problem ze zdobywaniem bramek, ale przewaga rywala i jego konsekwencja nie pozwoliła na zniwelowanie różnicy bramkowej.  W 52 minucie nie słuszna czerwona kartka dla M. Świątkiewicza za faul na rywalu, przewinienie klasyfikowało się na ukaranie ale 2 minutowe a nie na karę bezpośrednią, oczywiście nie zmieniłaby ona wyniku spotkania, ale dodała niepotrzebnych negatywnych emocji. Słaba dyspozycja jednego z liderów: P. Biernackiego oraz D. Sadlińskiego nie pomogła zawodnikom z Chojen. W meczu zabrakło zimnej głowy, opanowania i przemyślanych decyzji. Mecz kończy się 23:32.

Kolejnym rywalem czerwono-czarnych jest AZS UW Warszawa. Rywal zajmuje 4 miejsce w tabeli z 31 pkt. a ChKS po nie udanym spotkaniu w Wieluniu zajmuje 7 miejsce z 19 pkt. W drugiej rundzie zawodnikom T. Walickiego nie idzie za dobrze, przegrana jedną bramką z UMCS, z którym zremisowaliśmy w pierwszym spotkaniu, przegrana z Pabiks-em i zaskakująca porażka z SPR Siedlce. To jest aż 6 pkt., o które mogliśmy powiększyć swój wynik. Od początku tej rundy zdobyliśmy tylko 7 pkt. w tym 5 u siebie.

W tamtej rundzie wygraliśmy z UW 30:23 (17:13), ale teraz nie będzie tak łatwo, ponieważ zespół z Warszawy w tej rundzie wygrał wiele spotkań w tym  z Orlen Wisłą II Płock oraz z MKS Wieluń. A stracił tylko 4pkt. Mamy jednak nadzieję, że zawodnicy ChKS-u wygrają to spotkanie i dostarczą wielu emocji podczas tej rywalizacji.