14 grudzień 2013 17:32

Juniorka mł. Piotrków - Łódź

14.12.2013. (sobota) godz. 12:15

MKS Piotrcowia - ChKS Łódź 25:19 (13:11)

Mecz pełen emocji i walki. Na początku bramka za bramką, aż w 11’ zespół gospodarzy wychodzi na dwu bramkowe prowadzenie. ChKS aż cztery razy doprowadził do remisu, ale ostatecznie pierwsza połowa kończy się wynikiem 13:11 dla Piotrcowi.

Druga połowa niestety słabsza w wykonaniu gości. Od 35’ przez 6 minut nie trafimy ani jednej bramki, a MKS trafia 3 w tym jedna z karnego i wynik wygląda już na tablicy 17:12. Następnie rzuca z prawego skrzydła Błaszczyk A., potem trafnie rzut karny wykonuje Filipczak S. i przewaga zespołu gospodarzy zmniejsza się, ale znowu zapada przestój. Tracimy 5 bramek i nie wykorzystujemy rzutu karnego i przez 8’ min nic nie rzucamy 22:14. ChKS jednak obudził się postanowił zawalczyć o zmniejszenie przewagi gospodarzy. Do końca meczu zostało 8 minut i zespół gości trafia 5 bramek, Piotrków w tym czasie rzuca 3 i ostatecznie mecz kończy się wynikiem 25:19.

O wyniku zaważyły przede wszystkim podania w ręce przeciwnika oraz niedokładne podania do współzawodników – w nogi.

Zespół ChKS zasługuje na pochwałę za naprawdę dobrą grę w obronie, w ataku należy poprawić dokładność podań i rzut z II linii. Na wyróżnienie zasługują obydwie bramkarki Kropacz, Lis, które mogą się pochwalić dobrymi interwencjami oraz zawodniczki z pola Błaszczyk i Filipczak za dobrą skuteczność.

ChKS: Kropacz A., Lis M. - Karasińska, Mularczyk 2, Błaszczyk 5, Rogowska, Nyga, Sworowska, Filipczk 6 (4), Czernek 2 (1), Noman, Ratajczyk, Ostros, Stasiczka 3 (1), Doniak, Maciążek 1.