Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Marta Sokołowska
14 listopad 2017 14:00

3 punkty dla nas! I liga kobiet Kwidzyn - Łódź

Chks 1 liga kobiety small

18.11.2017r. (sobota) godz. 17:00

MTS Kwidzyn - ChKS PŁ Łódź 19:27 (11:15)

Zawodniczki ChKS-u: Szczurek, Kusmierska, - Walicka B. 9 (6/6), Gomółka 6, Walicka M. 5 (2/2), Sobińska 3, Piątczak 2, Pesel 1, Szmigielska 1, Mularczyk P., Murczak, Mularczyk K., Kisiel, Nyga, Ostros.
Karne: 8/8
Kary: 18min ( 2x 2min Mularczyk P, Murczak, Walicka B, po 2min Piatczak, Walicka M, Szmigielska)

Najwięcej dla Kwidzyna: Zawalich 5, Guziewicz 3.
Kary: 4min
Karne: 5/1


W sobotnim meczu ostatniej kolejki I ligi kobiet zespół ChKS PŁ zmierzył się z zespołem MTS Kwidzyn. Nasze zawodniczki po wcześniejszej porażce z SMS II Płock pojechały do Kwidzyna by zmazać plamę i udowodnić, że ta porażka to był jedynie wypadek przy pracy, a nie spadek formy i udało się. Już w pierwszej połowie widoczne było bojowe nastawienie czerwono-czarnych, a chwilowy brak koncentracji na początku meczu został szybko opanowany. Z minuty na minutę zawodniczki z Chojen cierpliwie powiększały swoją przewagę przeprowadzając ładne akcje w ataku pozycyjnym i szybkim oraz grając skutecznie w obronie. Pod koniec pierwszej połowy zawodniczki ChKS PŁ całkowicie przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku i schodziły na przerwę do szatni wygrywając pierwszą część meczu 15 :11.
Druga połowa to dominacja czerwono-czarnych, które z minuty na minutę grały coraz lepiej i budowały swoją przewagę punktową. Dobrze funkcjonowała agresywna i szczelna obrona, która pozwoliła wyprowadzać kontry oraz zdobywać łatwe bramki. Po wypracowaniu większej przewagi punktowej trenerzy dali szansę gry wszystkim zawodniczkom. Do końca tego spotkania gra toczyła się już pod dyktando dobrze grających czerwono-czarnych. 
Kolejny raz naszym zawodniczkom bardzo pomogła bramka. Tym razem ponownie kapitalnie w bramce spisywała się Karolina Szczurek, która popisała się wieloma skutecznymi interwencjami broniąc rzuty przeciwniczek w sytuacjach sam na sam oraz obroniła 5 z 10 rzutów karnych. Na uwagę zasługuje fakt, że to drugi mecz, w którym naszym zawodniczkom nie przydarzył się przestój. Cieszy też fakt, że zagrożenie rzutowe miało miejsce na każdej pozycji w naszym zespole.
Doskonałą 100% skutecznością w wykonywaniu rzutów karnych popisały się siostry Walickie. Beata rzuciła 6 bramek na 6 rzutów a Milena 2 bramki na 2 rzuty.
Godny podkreślenia jest także fakt, że w tym meczu bardzo dobrze w ataku spisywały się nasze zawodniczki grające w II linii - M. Gomółka, Z. Pesel, B. Walicka, które dzielnie wspomagały nasze skrzydłowe i obrotowe.
Czerwono-czarne kolejny raz zasługują na pochwałę za ambitną postawę, wolę walki, charakter i zwycięstwo.
Najskuteczniejsze nasze zawodniczki to: B. Walicka - 9 (6/6), M. Gomółka - 6, M. Walicka- 5 (2/2), K. Sobińska - 3.
Wszystkim zawodniczkom należą się gratulacje za wspaniałą walkę, szóste zwycięstwo w rozgrywkach I ligi kobiet w rozgrywkach swojej grupy!

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

Chks 1 liga kobiety small

Przegrana w karnych// !! I liga kobiet SMS I - Łódź

17.02.2018r. (sobota) godz. 16:00 SMS ZPRP I PŁock - ChKS PŁ Łódź
Chks 1 liga kobiety small

Przegrana // I liga kobiet Poznań - Łódź

10.02.2018r. (sobota) godz. 19:30 KS AP Poznań - ChKS PŁ Łódź Rywalki zajmuja 8 lokatę w tabeli. Na swoim koncie majądorobek 9 punktów, które zdobyły w spotkaniach z Tczewem Łomżą oraz Lubiczem.
6

Wygrana na początek II rundy // I liga kobiet Łódź - Lubicz

03.02.2018r. (sobota) godz. 17:30 ChKS PŁ Łódź - UKS Drwęca Novar Lubicz Łódź, ul. Kosynierów Gdyńskich 18 Po dłuższej przerwie wracamy na parkiety I ligi kobiet. II rundę nasze szczypiornistk