Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Krzysztof Sokołowski
14 październik 2017 22:09

I Liga kobiet - 3 punkty zostają w Łodzi

Chks 1 liga kobiety small

14.10.2017

ChKS PŁ Łódź - SMS ZPRP I Płock 24:23 (8:12)

 

Zawodniczki ChKS-u: Lis, Szczurek 1, - Walicka M. 7 (7/7), Sobińska 3, Walicka B. 3, Kisiel 3, Gomółka 2(0/1), Szmigielska 2, Ostros 2, Moskal 1, Mularczyk P., Murczak, Piątczak, Gitzel, Pesel, Sadowska.
Karne: 7/8
Kary: 10min (po 2 min Gomółka, Murczak, Gitzel, Kisiel, Szmigielska)

 

Najwięcej dla SMS-u: Szołtysek 6, Świerżewska 4, Rorat 4.
Karne: 1/3
Kary: 16min

 


Mecz ostatniej kolejki I ligi kobiet pomiędzy zespołami ChKS PŁ - SMS I Płock zaczął się bardzo dobrze dla naszego zespołu. Zawodniczki czerwono-czarnych udanie weszły w mecz i w 10 minucie prowadziły 6:2. Niestety przewaga została roztrwoniona przez błędy własne oraz słabszą skuteczność. Mimo to w 25 minucie spotkania to nadal zespół gospodyń prowadził 8:7. Niestety w ostatnich 5 minutach I połowy gospodynie całkowicie się rozprężyły i nie trafiały już do bramki przeciwnika ani razu a piłkarki z Płocka rzuciły nam 5 bramek.
Druga połowa miała się zacząć od odrabiania 4 bramek straty przez gospodynie, ale to Płock rzuca dwie pierwsze bramki po przerwie. Na szczęście nasze zawodniczki od ok 40 minuty grały dobrze w obronie co pozwoliło wyprowadzać kontry i zdobywać łatwe bramki.
Tak jak w poprzednich meczach dużym wsparciem była dobra postawa w bramce Karoliny Szczurek, której udało się także zdobyć pierwszą w sezonie bramkę z rzutu bezpośredniego z pola bramkowego po wycofaniu bramkarki przez drużynę z Płocka. Po chwili podobnym rzutem popisuje się Milena Walicka. Czerwono-czarne z minuty na minutę grały coraz lepiej i cierpliwie odrabiały 7 bramkową przewagę. Po 10 minutach na tablicy widniał już wynik remisowy. Ostatnie 10 minut meczu to już wyrównana walka i gra bramka za bramkę, która szczęśliwie dla nas kończy się wygraną zespołu z Chojen 24:23. Cały zespół zasługuje na pochwałę za hart ducha, wolę walki i wiarę w to, że można wygrać mecz przegrywając nawet 7 bramkami. Zawodniczki ChKS PŁ tą wygraną zawdzięczają także wiernym kibicom, którzy nawet na chwilę nie przestali wierzyć w zwycięstwo swojej drużyny i swoim wspaniałym dopingiem dawali ogromne wsparcie naszym szczypiornistkom stając się ich ósmym zawodnikiem na boisku.
Nasz zespół ma na koncie trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach I ligi kobiet grupy A.
Najskuteczniejsze nasze zawodniczki to: M. Walicka, która w 100% wykonała 7 rzutów karnych oraz K. Sobińska, B. Walicka, M. Kisiel.
Wszystkim zawodniczkom należą się gratulacje za niezwykle ambitną postawę, wspaniałą walkę i trzecie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi kobiet.

KOMENTARZE 1
avatar
w
wypity 16 październik 2017 21:33
Brawo dziewczyny, walka i tylko walka da punkty. Marszałek przy drzwiach żalił się , że sędziny go przegwizdały, że takie numery to w ekstraklasie a nie u dzieci (??????!!!!!)FIGHT , FIGHT, FIGHT PS. Tomek nie możesz tak "ryczeć" na dziewczyny !!!

Zobacz też inne aktualności

44407423 589275581489140 6584847075710599168 n

Drużyna ChKS Masters Łódź ropoczęła granie!

Piłka ręczna to sport, który na zawsze pozostaje w sercu zawodników, którzy uprawiali tę dyscyplinę. Tak właśnie jest z zawodnikami, którzy tworzą drużynę tzw. "oldboyów", choć to nazwa dość myląca, bo
Dsc 0139

ChKS PŁ przed kolejnym wyzwaniem. Do Łodzi przyjeżdża zespół z Gniezna

Drużyna ChKS Politechniki Łódzkiej gra w tym sezonie ze zmiennym szczęściem. W meczach przed własną publicznością potrafi wygrać (odpowiednio z MKS Karczew oraz SKF KPR Sparta Oborniki), ale zdecydowan
Dsc 0164

Kiepskie humory po meczu z Lubiczem..

Trzynasty dzień października okazał się wyjątkowo pechowy dla naszych pierwszoligowych zawodniczek. Po pierwsze, bus, który miał dowieźć naszą drużynę na mecz, "złapał gumę", i trzeba było szukać - na