avatar
Szymon Kubicki
11 październik 2019 19:09

Pierwsze zwycięstwo dodało skrzydeł. Już w niedzielę kolejny mecz!

7

W pierwszych dwóch spotkaniach, kolejno z AZS AWF Warszawa oraz MMKS Jutrzenką Płock, nasz zespół poniósł dwie porażki. Okazją do przełamania było spotkanie z AZS UW Warszawa, które podobnie jak łódzka ekipa, nie miał jeszcze punktów na swoim koncie.

Mecz przez pierwsze minuty toczył się bramka za bramkę, widać było nerwowość w poczynaniach obu zespołów. Stopniowo jednak Łodzianki zaczęły zyskiwać przewagę, choć i zdarzył się przestój, w którym Warszawianki zaczęły gonić i odzyskały wiarę w dobry wynik. Na szczęście nasze zawodniczki pokazały w końcówce, że potrafią wytrzymać presję i dzięki temu odniosły swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2019/2020! Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim Marlena Gitzel, która zdobyła 7 bramek, z czego 5 było z rzutów karnych. Warto tu podkreślić, że rzucenie pięciu karnych pod rząd jest wyzwaniem nawet dla etatowych wykonawców "siódemek". Po cztery bramki zdobyły Martyna Agata oraz Wiktoria Szymczak, tradycyjnie świetny mecz zanotowały nasze bramkarki - Lis i Brudzyńska. Martwi jedynie słaba skuteczność z linii siódmego metra - na 12 prób Łodzianki rzuciły zaledwie 6 bramek z karnych.

Zwycięstwo na pewno podbudowało "Akademiczki", które już w najbliższą niedzielę przystępują do kolejnego spotkania w I lidze kobiet. Tym razem ich przeciwniczkami będą zawodniczki MTS Kwidzyn.

Zapraszamy na mecz w niedzielę, 13.10.2019 roku o godzinie 15:00.

Tradycyjnie wstęp wolny..

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

Desktop1

Sekcja Tenisa!

Zapaszamy wszystkich chętnych na korzystanie z naszych kortów tenisowych, które są czynne od 8:00-20:00. Nasza sekcja przeznaczona jest dla dorosłych, przedszkolaków, dzieci i młodzieży.Można z nich k
Chks wielkanoc

Zdrowych, Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych, Wesołych Świąt Wielkanocnych!
91588412 1342013582659358 8495783376953802752 n

Po długiej chorobie dziś w nocy zmarł Kazimierz Fijałkowski

Po długiej chorobie dziśw nocy zmarł Kazimierz Fijałkowski. Były zawodnik naszego klubu,w ostatnich czasach reprezentowałklub w drużynie Mastersów. Dobry Kolega oraz Przyjaciel klubu. Składamy c