Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Szymon Kubicki
11 październik 2018 20:20

ChKS PŁ jedzie do Lubicza

Dsc 0230

Pierwszoligowe zawodniczki ChKS PŁ już w najbliższą sobotę, 13 października, zmierzą się z ostatnią drużyną grupy A, czyli Drwęcą Novar Lubicz.

Aktualne wyniki obu zespołów jednoznacznie wskazują na faworyta, którym są łodzianki. Jednak nasz zespół musi pamiętać, że w sporcie nie takie niespodzianki się zdarzały, zatem trzeba podejść do meczu z respektem dla rywala i w pełni skoncentrowanym. Drużyna z Lubicza w trzech pierwszych kolejkach zanotowała trzy porażki, w tym ostatnią, bardzo wysoką, z SMS I Płock (51:30). Nie dziwi zatem fakt, że z liczbą 125 straconych bramek są najsłabszą obroną ligi. Z kolei zespół ChKS to najlepsza obrona (70 straconych bramek) ex aequo z Samborem Tczew. Jednak kiedy spojrzymy na liczbę rzuconych bramek, to bilans jest po stronie gospodyń najbliższego meczu - rzuciły one 84 bramki, a ChKS PŁ zaledwie 76. Najważniejsze jednak, że "Akademiczki" są podbudowane po pierwszych 3 meczach, w których zdobyły 7, na 9 możliwych, punktów. W ostatnim meczu u siebie pokonały one ekipę SKF KPR Sparta Oborniki, pewnie kontrolując przebieg meczu, i odnosząc spokojne zwycięstwo 26:22.

W najbliższym meczu wciąż nie wystąpią kontuzjowane Martyna Gomółka oraz Aleksandra Kutnik. Niepewny jest również występ Marty Sadowskiej, której w meczu z Obornikami odnowiła się kontuzja łokcia. "Sadziu" to jednak wyjątkowo twarda zawodniczka, i wierzymy, że pojawi się na parkiecie w sobotę.

Relacja z meczu w najbliższych dniach!

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

Christmas new year 2019

Zdrowych, Spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2019

Zdrowych, Spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2019 Życzy Zespół reczna-chks.pl
Dsc 01hub97

ChKS PŁ przed ważną walką o ligowe punkty

Zawodniczki ChKS Politechniki zamierzają w najbliższą środę pokazać, że nie grają w I lidze wyłączniew nagrodę za piękne oczy. Do Łodzi przyjedzie SMS ZPRP II z Płocka, czyli drużyna złożona z wielu ut
Dsc 0085

Pracowite weekendy przed naszymi Mastersami

Drużyna naszych oldboy'ów, ChKS Masters Łódź, najbliższe dwa weekendy spędzi na towarzyskich turniejach. Pierwszy z nich to 3. Turniej Piłki Ręcznej im. Hieronima Łubińskiego, który odbędzie się w sobo