10 listopad 2011 21:07

Pierwsze 2 Punkty //II Liga kobiet

12.11.2011r. (sobota) godz. 15:30

ChKS Łódź - UKS Delta Radom 15:14 (5:6)

Mecz ChKS Łódź- Delta Radom miał od początku spotkania bardzo zaskakujący przebieg. W I połowie oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę. Jednak na bohaterki tych drużyn wyrosły bramkarki, które broniły ok.90% rzutów zawodniczek. Ten brak skuteczności spowodował,że po 30 minutach gry na tablicy widniał bardzo niski wynik jak na zawody w tej dyscyplinie 5:6
dla gości i nie był on skutkiem dobrej gry w obronie obu zespołów. Druga połowa miała przebieg już bardziej przypominający dynamiczną grę w piłkę ręczną. Gospodynie przeprowadzały skuteczne kontrataki oraz lepiej zorganizowany był atak pozycyjny. W 36 minucie spotkania ChKS wychodzi na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotania.
Wiele do życzenia u naszych zawodniczek miała jednak dalej celność rzutów. Zawodniczki Delty grały ambitnie i skutecznie niwelowały przewagę bramkową gospodyń. Przy wyniku 15 : 13 Łodzianki nie wykorzystują rzutu karnego, natomiast grające do ostatniego gwizdka zawodniczki z Radomia rzucają w 60 minucie bramkę i w ten sposób mecz kończy się szczęśliwie dla gospodyń wygraną 15 : 14.W naszym zespole dobrą postawę zaprezentowały bramkarki -P.Lasoń i J.Marciniak oraz grające w polu B.Walicka i P.Mularczyk.

Zawodniczki ChKS-u: Marciniak, Sikorska, Lasoń, Walicka B. 5, Walicka M. 2, Rzeszotek 2, Kamińska 2, Kowalska 1, Piątczak 1, Sadowska 1, Mularczyk 1, Makówka, Gitzel, Matlińska, Wosińska.

Zawodniczki UKS-u: Karpińska -  Kłosiewicz 3, Komorowska 3, Gołąbek 2, Stachowiak 2, Andrzejewska 2, Sołśnia 1, Czubaj 1, Wolszczak, Strzałkowska, Lament, Durazińska, Wieczorek.