09 grudzień 2009 19:43

I LIGA KS Norgips Gwardia Opole - ChKS Łódź

12.12.2009. (sobota) godz. 18:00

KS Norgips Gwardia Opole - ChKS Łódź 30:26 (12:14)

Jedna przegrana i spadek o dwa miejsca w tabeli. Niestety nie udało się naszym szczypiornistom pokonać Opola, w związku z czym zamykając I runde ChKS uklasyfikował się na VI miejscu.

Dla Gwardi był to mecz o życie i udało im się go wygrać. Obecnie mają tyle samo punktów co Biała Podlaska, ale nadal zamykają tabele.

Mogłoby się wydawać, żę Łodzianie nie powinni mieć najmniejszych problemów z pokonaniem sobotniego rywala, jednakże życie pokazało inaczej. W I połowie w 16' wyszliśmy na prowadzenie 4:10, ale później ta przewaga niestety malała i I połowa zakończyła się wynikiem 12:14.

Na poczatku II połowy ChKS znów zaczął zwiększać swoją przewagę, w 26' nasi zawodnicy prowadzili 13:18, ale już od 42' wszystko się zmieniło. Drugi niewykorzystany karny przez łodzian, dużo błędów w ataku jak i w grze defensywnej oraz brak wsparcia w bramce. Niestety Gwardia cały czas była czujana i wykorzystała niepowodzenia przeciwnika, w 47' doprowadzając do remisu 21:21. 11 minut do końca ChKS przegrywa jednym punktem 23:22, ale potem pod rząd strata aż 4 bramek, nie pozwoliła nam już dojść nawet do remisu. ChKS ostatecznie przegrał spotkanie 30:26

Gwardia: Donosewicz, Śłedź - Matyszok 6, Dziewic 6, Gościłowicz 5, Zajączkowski, Paliwoda 2, Gradowski 3, Ogorzelec, Bujak 3, Drej 1, Jasiówka 4.

ChKS: Wnuk 1, Łuczyński - Stegliński, Kulisz Mi. 5, Witczak 2, Urbański 1, Dybcio, Walczak 4, Gajewski 1, Kiełbasiński 1, Dankowski 6, M. Kulisz Ma. 1, Majewski 1, Gomółka 3.

Dziękujemy naszym młodym szczypiornistom za wspaniałe emocje podczas meczy w I rundzie oraz życzymy powodzenia podczas spotkań rewanżowych. Gratulujemy zajęcia dobrego VI miejsca w tabeli i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Gwardia Opole - ChKS ŁÓDŹ

ZAPOWIEDŹ!

Przed nami ostatnia kolejka rozgrywek o mistrzostwo I ligi w pierwszej rundzie. Łodzianie udadzą się na pojedynek do Opola z tamtejszą Gwardią. Patrząc na tabelę szczypiorniści ChKS'u nie powinni mieć problemów z pokonaniem rywala, gdyż łodzianie plasują się na bardzo dobrym IV miejscu, a Gwardziści zamykają ligową tabelę. Jednak to na pewno nie będzie łatwy pojedynek. My walczymy o kolejne dwa punkty, które pozwolą nam utrzymać dotychczasową lokatę, a opolanie grają dosłownie "o życie". Strata kolejnych punktów przez gospodarzy może postawić ich w bardzo trudnej sytuacji przed rundą rewanżową.

Bilans meczy z poprzedniego sezonu jest korzystny dla naszych szczypiornistów, ponieważ u siebie ChKS pokonał Opole 29:27 (14:11), a na wyjeździe uzyskaliśmy remis 28:28 (12:14).

Kluczem do zwycięstwa na pewno będzie dobra skuteczność Martina Dankowskiego, który już dwukrotnie został wybrany zawodnikiem miesiąca przez internautów, ale on sam nie wygra meczu, lecz doskonała współpraca z całym zespołem. Jeśli do gry włączą się skrzydłowi tak jak w ostatnim meczu z Piekarami Śląskimi to będzie nam dużo łatwiej pokonać sobotnich rywali. ChKS wygrywając to spotkanie może pierwszą rundę zakończyć nawet na III miejscu, lecz będą musieli liczyć na potknięcie się ASPR Zawadzkie, który zmierzy się z Wisła Sandomierz.

Najlepsi strzelcy ChKS'u to Kiełbasiński B. 60 bramek na 10 meczy, Dankowski M. 57/10 oraz Walczak R. 36/10. Natomiast w drużynie przeciwnej najlepszym strzelcem jest Dziewic G. 37, Bugajak K. 36 oraz Gościłowicz Bartosz wychowanek ChKS'u, który zdobył 35 bramek.

Pozostaje nam trzymać kciuki za naszych szczypiornistów, którzy na pewno na parkiecie pozostawią dużo potu i sporo sił by wyjść zwycięsko z tego jakże ważnego pojedynku!