I liga kobiet Łódź- Płock II

4

12.11.2017r. (niedziela) godz. 17:30

ChKS PŁ Łódź- SMS ZPRP II Płock 24:32 (13:19)

Zawodniczki ChKS-u: Szczurek, Lis, - Walicka M. 5 (1/3), Walicka B. 6 (2/2), Gomółka 3, Sobińska 3, Moskal 3, Piątczak 1, Gitzel 1, Kisiel 1, Pesel 1, Nyga (0/1), Mularczyk K., Mularczyk P., Murczak.
Karne: 3/6
Kary: 12min ( 2x 2min Walicka M., po 2min Gomółka, Piątczak, Sobińska, Borowiec)

Najwięcej dla SMS-u: Sobecka 9, Pietras 6, Cygan 5.
Karne: 6/8
Kary: 10min

Łódź, ul. Kosynierów Gdyńskich

Niedzielne spotkanie między liderem i v-ce liderem I ligi kobiet grupy A- ChKS PŁ - SMS II Płock zapowiadało się jako ciekawe i emocjonujące wydarzenie sportowe. Niestety nasze zawodniczki zaczeły I połowę od prostych strat piłki i wynik na tablicy brzmiał 3 : 0 dla Płocka. Czerwono-czarne starały się dogonić przeciwnika i udało się to. Jednak wyrównaną walkę nasze zawodniczki toczyły tylko do 15 minuty meczu. W drugiej części I połowy to młode adeptki piłki ręcznej z SMS grają bardzo agresywnie w obronie, co pozwala im przechwytywać piłkę i przeprowadzać skuteczne kontrataki, które pozwoliły im zbudować 6 punkową przewagę po pierwszej połowie.
Początek drugiej połowy to próba odrabiania strat przez czerwono-czarne i kilka składnych akcji kończy się bramkami. Pozwoliło to dojść do przeciwnika na 4 bramki. Jednak poczynania zawodniczek z Chojen są bardzo nerwowe co skrupulatnie wykorzystują zawodniczki z Płocka, które cierpliwie powiększają swój dorobek punktowy..
Przyczyn porażki należy upatrywać w słabej skuteczności, zbyt małej cierpliwości w budowaniu akcji, braku zagrożenia rzutem z II linii.
Po raz pierwszy zawodniczek z pola nie wsparły nasze bramkarki. Widoczny jest brak naszej doświadczonej środkowej M. Sadowskiej, która bardzo dobrze kierowała zespołem w ataku.To był nas najsłabszy mecz w tym sezonie. Może lepiej, że zdarzył się teraz póki mamy czas na wyciąganie wniosków do dalszej pracy.
Najskuteczniejsze nasze zawodniczki to Walicka B. 6 i Walicka M. 5.

Chcemy bardzo gorąco podziękować naszym wspaniałym i wiernym kibicom, którzy przez cały czas trwania meczu zagrzewali nasze zawodniczki do walki i zorganizowali efektowny doping przy użyciu czerwono-czarnych flag.

Już w najbliższą niedzielę nasze szczypiornistki podejmą przed własną publicznością zespół zajmujący 2 miejsce w tabelii SMS ZPRP II Płock. Do tej pory drużyna przeciwna spisywała się doskonale wygrywając z przeciwnikami dużą ilością bramek. Aż do ostatniej kolejki, gdzie podwineła im się noga i stracili punkty z zespołem zajmującym 5 lokatę MKS PR Urbis Gniezno. Rywalki na pewno będą chciały wrócić na pozycję lidera i zrobią wszystko aby wygrać niedzielne spotkanie i wymazać z pamięci ostatnie potknięcie. Mamy jednak nadzieję, że nasze szczypiornistki postawią drużynie przyjezdnej trudne warunki i łatwo punktów nie oddadzą. To będzie najtrudniejszy a zarazem najważniejszy mecz dla czerwono-czarnych, dlatego przyjdź i wspomóż je swoim dopingiem!

Serdecznie zapraszamy wszystkich na halę ChKS-u!