Piłka ręczna Łódź
Łódź kreuje
avatar
Krzysztof Sokołowski
04 marzec 2015 20:20

Zaskakująca przegrana // II Liga Mężczyzn Siedlce - ChKS

 07.03.2015r. (sobota) godz. 15:00

SPR Siedlce -ChKS Łódź 31:30 (13:15)
Siedlce, ZSP nr 3 ul. ks.J.Popiełuszki nr 8

Zawodnicy ChKS-u: Bomberski, Mużdżyński, - Fałdrowicz 9(1/1),  Rzepecki  5, Sadliński 4(1/1), Kuśmierczyk 3, Pietrzak 2, Witczak 2, Przybylski 2, Darnowski  1, Scios 1, Świątkiewicz 1, Stążała, Pietrusiak.
Kary: 12 min ( 2x2min Fałdrowicz, 2x2min Przybylski, 2min Pietrusiak oraz Sadliński)
Karne: 2/2

Najwięcej dla SPR-u: Tomczuk oraz Hunder po 9
Kary: 10 min
Karne: 1/1

Zaskakująca przegrana z Siedlcami.

Od kilku meczu postawa zespołu z Chojen nie wygląda najlepiej. W środę gigantyczna przegrana z Płockiem, a dzisiaj jednobramkowa przegrana na wyjeździe z Siedlcami. Wynik spotkania jest zaskoczeniem dla wielu osób i kibice przecierają oczy ze zdziwienia. Jest to druga wygrana SPR w tym sezonie co daje im 5pkt w tabeli.
W protokole meczowym ChKS-u zabrakło paru doświadczonych graczy R. Walczaka, który wyjechał z Polski i nie zagra już w tym sezonie , M. Urbańskiego oraz R. Florczaka. W meczu nie zagrał również najlepszy strzelec naszej drużyny P. Biernacki, który nie wrócił jeszcze po kontuzji. Ale jego miejsce godnie zajmuje od kilku meczy doświadczony R. Fałdrowicz, który bierze ciężar gry na swoje barki. Te braki  w składzie ChKS-u są skutkiem wyników ostatnich spotkań. Młodym zawodnikom T. Walickiego brakuje jeszcze ogrania i doświadczenia, które uzyskają z biegiem czasu. Przez pierwsze 30 min. to ChKS prowadził w tym meczu. Jednak po rozpoczęciu drugiej połowy wszystko się zmieniło. Czerwono-czarni pozwolili rzucić 3 bramki pod rząd gospodarzom i to oni już do końca spotkania byli górą.  Na początku spotkania SPR wyłączył z gry D. Sadlińskiego, lecz po chwili to zmienili i wzięli na tzw. plaster R. Fałdrowicz, który bardzo dobrze sobie radził w tym meczu i stwarzał największe zagrożenie. Po jego wyłączeniu jego koledzy nie radzili sobie najlepiej na parkiecie. Kiepska dyspozycja S. Przybylskiego oraz Ł. Sciosa nie pomogła w tym meczu. Cieszy dobre wejście A. Kuśmierczyka, który rzucił 3 bramki i D. Rzepeckiego -5 bramek.
Jeśli ChKS chce zając wyższe miejsce w lidze musi przerwać tą złą passe i zacząć wygrywać. W przyszły weekend będzie już miał na to okazję, ponieważ rozegra dwa przełożone spotkania w sobotę z SPR Pabiks Mag-Mar Pabianice a w niedzielę z AZS UMCS Lublin. Podopieczni T. Walickiego muszą bardzo mocno przetrenować ten tydzień aby wygrać te spotkania.

 


 Kolejnym rywalem czerwono-czarnych jest SPR Siedlce.  Mecz w I rundzie wygraliśmy 44:28 (12:15).

Po zdecydowanej przegranej z liderem czeka nas mecz z zespołem z ostatniego miejsca. Siedlce pokazały w meczach z czołówką, że nie należy ich lekceważyć. Zespół zrobił  niespodziankę remisując u siebie z Wieluniem 34:34, był też blisko do podzielenia się punktami z MKS Mazur Sierpc przegrywając jedną bramką 28:29. Rywal rozgrywa bardzo dobre zawody przed własną publicznością. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy po nieudanym meczu w środę będą chcieli pokazać, że było to nieporozumienie i puszczą ten mecz w niepamięć. Życzymy powodzenia i liczymy, że 2 pkt wrócą do Łodzi. Trzymamy kciuki.

20 kolejka:
MKS Mazur Sierpc - AZS UW 24:23
KS Uniwersytet Radom - UKS Anilana 33-25 (15-14)
AZS AWF W-wa - AZS UMCS Lublin 25:27 (14:9)
MKS Wieluń - SPR Pabiks Mag-Mar Pabianice 39:26 (22:12)
KKS Włókniarz Konstantynów  - Orlen Wisła II 22:31 (11:16)
UMKS Trójka Ostrołęka   -  pauzuje

 

KOMENTARZE 0
avatar

Zobacz też inne aktualności

7

Pierwsze zwycięstwo dodało skrzydeł. Już w niedzielę kolejny mecz!

W pierwszych dwóch spotkaniach, kolejno z AZS AWF Warszawa oraz MMKS Jutrzenką Płock, nasz zespół poniósł dwie porażki. Okazją do przełamania było spotkanie z AZS UW Warszawa, które podobnie jak łódzka
3

Dobra druga połowa to za mało na AWF

Od porażki rozpoczęły nowy sezon zawodniczki ChKS PŁ, które w sobotę uległy przeciwniczkom z AZS AWF Warszawa. Od samego początku mecz toczył się bramka za bramkę. Doskonale od pierwszych minut wpro
Dsc 0075 %282%29

Pierwszoligowe zawodniczki ChKS PŁ rozpoczynają nowy sezon!

Już w najbliższą sobotę na halę przy Kosynierów Gdyńskich wracają rozgrywki I ligi kobiet. W tym sezonie grupa A uległa znacznej zmianie, dzięki czemu kibice zobaczą nowe zespoły, z którymi będą się mi