3pkt wracają do Łodzi // I liga kobiet Lubicz - Łódź

Chks 1 liga 7498

07.10.2017r.(sobota) godz. 15:00

UKS Drwęca Novar Lubicz - ChKS PŁ Łódź23:27 (9:14)

Zawodniczki ChKS-u: Szczurek. Lis, - Gomółka 6(1/2), Walicka B. 4(2/2), Sobińska 3, Moskal 2, Kisiel 2, Pesel 2, Szmigielska 2, Murczk 1, Piątczak 1, Mularczyk K. 1, Sadowska 1, Walicka M. 1, Nyga 1(1/2), Gitzel.
Karne: 4/6
Kary: 14min ( 3x 2min Pesel, 2x 2min Moskal, po 2min Kisiel. Walicka M.)

Najwiecej dla Lubicza: Kowalska 5(3/3), Pęcherska 4(2/3), Kochańska 4.
Karne: 5/6
Kary: 6min

W meczu drugiej kolejki I ligi kobiet pomiędzy ChKS PŁ - UKS Drwęca Novar Lubicz to nasze zawodniczki cały czas dominowały na boisku. Przeciwnik ani razu w ciągu trwania całego spotkania nie zbliżył się do nas nawet na remis. Pierwsza połowa to dobra gra w obronie naszego zespołu, która pozwaliła na wyprowadzanie kontry i łatwe zdobywanie bramek. Bardzo dobrze w bramce spisywała się Szczurek K. dając duże wsparcie zawodniczkom z pola. W 25' prowadzenie wyniosłiło juz 5 bramek 5:10, niestety od tego momentu nasze szczypiornistki grały w podwójnym osłabieniu, które wykorzystały gospodynie rzucając 3 bramki z rzędu. Po wyrównaniu sił po obu stranach ponownie to zawodniczki z Chojen narzuciły swoje warunku i odbudowały swoją wczesniejszą 5-bramkową przewagę. Pierwsza połowa konczy się wynikiem 9:14.
 Początek drugiej połowy to kontynuacja dobrej gry zarówno w obronie jak i w ataku. Dużo problemów naszym zawodniczkom sprawiało upilnowanie obrotowej drużyny przeciwnej, która wielokrotnie zdobywała bramki lub rzuty karne wykluczając jednocześnie nasze zawodniczki na dwuminutowe kary. Niestety w 45' spadła skuteczność rzutowa naszych zawodniczek co spowodowało, że w poczynania czerwono-czarnych wkradła się pewna nerwowość. Na szczęście w końcówce sytuacja została opanowana, gra przebiegała już z większym spokojem i to nasz zespół ma na koncie drugie z rzędu zwycięstwo. Najskuteczniejsze nasze zawodniczki to Gomółka M., Walicka B., Sobińska K. Godnym podkreślenia jest fakt, że w naszym zespole prawie wszystkie zawodniczki wpisały się na listę strzelczyń. Wszystkim zawodniczkom należą się gratulacje za ambitną postawę i drugie zwycięstwo.