03 październik 2012 18:43

2 punkty zostają w Łodzi! Lider pokonany

06.10.2012r. (sobota) godz. 15:00

ChKS Łódź -  AZS UW II Warszawa 31:30 (15:15)

Bramkarze: R.Florczak, M.Grabowski. Zawodnicy: A.Nowicki-7(2), R.Fałdrowicz-4, D.Sadliński-4, Ł.Sobieraj-3, A.Binkowski-2, K.Witczak-2, D.Rzepecki-2, P.Biernacki-2, K.Zasada-2, A.Kuśmierczyk-2, J.Marciniak-1, D.Okulski, R.Wojtas, Ł.Scios.

Mecz pełen walki, gdzie prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. W 3min. meczu prowadzimy 3-2 i po chwili przegrywamy 3-6, żeby w 11min znów prowadzić 7-6. Gra błędów z jednej i drugiej strony doprowadza do częstych zmian prowadzenia przez obydwa zespoły. Gospodarze po kryciu indywidualnym Gorczyca nie mogą sobie poradzić z dobrze grającym Bajerowskim, który wyprowadza swój zespół na prowadzenie 9-7. Po stronie ChKS dobre zawody rozgrywa Adrian Nowicki zdobywca w I połowie 6 bramek. W 25min. meczu wychodzimy na prowadzenie 13-11, potem 15-13, ale koncówka należała do AZS i mamy remis 15-15. Początek drugiej połowy to bramka za bramke, nikt nie może osiagnąć większej przewagi niż 2 bramki. W 46min. goście wychodzą na 3 bramkową przewagę 25-22 i 26-23, ale rzucone kolejne 3 bramki przez gospodarzy i mamy kolejny remis 26-26. Ostatnie minuty nerwowe i trzymające w napięciu, na 4min. do końca jest remis 30-30. Każdy może wygrać, ale szczście uśmiechneło się do gospodarzy, którzy po rzucie Konrada Witczaka w ostatniej min. meczu prowadzą 31-30. AZS miał jeszcze szanse na wyrównanie lecz stracił piłkę w ataku i ChKS utrzymał prowadzenie do końca meczu. Wreście dobre zawody zagrał Damian Sadliński, który walczył w obronie i do tego dorzucił 4 bramki.