03 luty 2015 21:24

Podział punktów w Łodzi // II Liga Mężczyzn ChKS - Sierpc

07.02.2015r. (sobota) godz. 18:00

ChKS Łódź - MKS Mazur Sierpc 24:24 (10:15)

Zawodnicy ChKS-u: Górecki, Bomberski, Florczak, - Witczak 6, Fałdrowicz 5(0/1), Biernacki 5, Sadliński 4(2/3), Darnowski 1, Walczak1, Kaźmierczak 1, Urbański, Rzepecki, Przybylski, Sobieraj, Scios, Świątkiewicz.
Karne:
2/4
Kary:
4min (2’ Fałdrowicz, 2’ Biernacki)

Najwięcej dla Sierpca: Lisicki 7, Prątnicki 7
Karne:
1/2
Kary:
12min

Łódź, ul. Kosynierów Gdyńskich 18

Podział punktów  w Łodzi!!
  Mecz rozpoczęli gospodarze, znakomitym rzutem K. Witczaka. Jednak goście długo nie czekali z odpowiedzią. Początek meczu był bardzo wyrównany, szła bramka za bramkę. Do 17’na tablicy kibicie mogli zobaczyć remis 8:8.  Minutę później  nastąpił przestój w zespole ChKS-u. Bardzo skutecznie wykorzystali to przyjezdni rzucając nam 6 bramek w przeciągu 9‘a wynik diametralnie się zmienił na 8:13. Złą passę rzutową i nerwowość w ataku przerwał doświadczony wychowanek R. Walczak umieszczając piłkę w siatce rywali. Podopieczni T. Walickiego potrzebowali, aż 9 min do zdobycia bramki. Niestety nie udało się do przerwy zniwelować 5 bramkowej przewagi gości.  Po pierwszej połowie czerwono-czarni schodzą z wynikiem 10:15 dla MKS-u. Przez pierwsze 17 minut naszym szczypiornistom wychodziło prawie wszystko. Świetna gra w obronie, szybka kontra i zakończany bramką atak pozycyjny. Dobrą skutecznością w pierwszej odsłonie meczu może pochwalić się K. Witczak, który bez większego problemu pokonywał bramkarza.
  Druga połowa to ciągła gonitwa rywala. Po dojściu do 3 bramek różnicy goście momentalnie powiększali ją znowu do 5.  Nasi zawodnicy chyba za dużo naoglądali się na naszych Polskich szczypiornistów i prawdziwe emocje zostawili na końcówkę meczu. Ostatnie 4 minuty należały do czerwono-czarnych. Po fenomenalnej obronie i wyprowadzonym szybkim kontratakom rzucamy 5 bramek z rzędu. Bramkę na wagę złota w tym meczu rzuca R. Fałdorowicz doprowadzając nas na remis. Minutę do zakończenia przy piłce goście na nasze szczęście tracą ją. 24 sekundy do końca meczu trener Walicki bierze czas aby uspokoić swoich zawodników i zaplanować akcje, która powinna przynieść zwycięstwo. Niestety tak się nie dzieje rzut P. Biernackiego jest nie celny a po nim podyktowany rzut wolny bezpośredni. Nie raz się zdarzyło, że po rzucie wolnym bezpośrednim padały bramki jednak nie w tym razem. Mecz kończymy remisem 24:24.
  W meczu można było zobaczyć lepsze i gorsze minuty w wykonaniu naszych zawodników. Lekki niedosyt pozostawia bramka, która broniła na przeciętnym poziomie. W drugiej połowie K. Witczaka zmienił D. Rzepecki, który od początku sezonu nie spisuje się najlepiej. Martwi, również kiepska dyspozycja Ł. Sciosa, który nie zdobywa ostatnio bramek. Należy również zauważyć, że nasz lider P. Biernacki zapisał się do listy strzelców dopiero w 42’ meczu. Po tym meczu na pewno trzeba poprawić skuteczność rzutową oraz dyspozycje naszych bramkarzy.
  Dziękujemy za emocje i gratulujemy naszym zawodnikom woli walki i ambicji do ostatniego gwizdka meczu.

Po krótkiej przerwie wracamy na parkiety II Ligii. Z powodu rozgrywanej 1/8 MP Juniorów w terminie 30-01.02. mecz z AZS UMCS Lublin został przełożony.
 Kolejnym rywalem naszych szczypiornistów jest MKS Mazur Sierpc. Zespół zajmuje 3 miejsce w tabeli. MKS Mazur Sierpc na pewno będzie chciał wygrać to spotkanie aby wrócić do pierwszej dwójki faworytów. Pierwszy mecz w 2 rundzie nasz przeciwnik nie może zaliczyć do udanych, ponieważ przegrał z 10 zespołem w tabeli. Ten młody zespół z Warszawy pokazał, że da się wygrać z jednym z liderów naszej grupy i tego samego życzymy naszym zawodnikom. Kto wie może uda im się zdobyć 1 albo 2 punkty w tym spotkaniu. Na to liczymy! Miejmy nadzieje, że mecz przyniesie wiele emocji i ciekawych momentów ale zakończenie będzie szczęśliwe dla nas.

Zapraszamy wszystkich w sobotę na hale ChKS-u aby wspierać naszych ulubieńców.